За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, вступ України до НАТО відбуватиметься за прискоренною процедурою, без плану дій щодо членства.
Джерело: брифінг Столтенберга за підсумками саміту
Що відомо про прискоренний вступ України до НАТО
Перше - це багаторічна програма допомога України, яка допоможе перейти від радянської системи до системи НАТО. Далі - Рада НАТО-Україна, де ми будемо зустрічатися, як рівні, - зазначив Столтенберг.
Очільник Альянсу підкреслив, що 12 липня країни-члени Альянсу проведуть зустріч за участю президента Володимира Зеленського.
Ми ще раз заявляємо, що Україна стане членом НАТО. Для України це складатиметься з одного кроку, а не з двох. Ми, коли дійдемо згоди серед членів НАТО, видамо запрошення Україні. Це чіткий шлях до членства України в НАТО, - пояснив Столтенберг.
Генсек НАТО зазначив, що те, що сьогодні узгодили союзники - це позитивний спільний меседж щодо підтримки України та щодо шляху до членства в НАТО.
Це передбачає практичну допомогу для забезпечення повної взаємодії між НАТО та Україною, - наголосив Столтенберг.
Коли Україна може отримати запрошення щодо членства в НАТО
Столтенберг зазначив, що Україна отримає запрошення стати членом Альянсу після виконання всіх необхідних умов.
Він підкреслив, що наразі партнери надають Україні значну військову допомогу, необхідну для перемоги у розв'язаній Росією злочинній війні.
Очільник Альянсу підкреслив, що стосовно членства України в НАТО має сенс говорити тільки у разі перемоги у війні.
Генсек сказав, що серед передумов, які є необхідними для прийняття в НАТО - це реформи в оборонному секторі України.
Ніколи ще не було такого сильного політичного меседжу щодо шляху до членства та практичної підтримки з боку НАТО для підвищення можливостей взаємодії між Альянсом та Україною, - зазначив очільник Альянсу.
Також він додав, що у випадку з іншими членами НАТО, коли їх приймали в Альянс, то також не йшлося про чіткі часові рамки.
Коли надійдуть F-16 це буде ще один важливий крок щодо взаємодії, а це одна з вимог для членства. Це наближає Україну ближче до членства в НАТО. Отже, умови, частково викладені у 10-й статті статуту НАТО, а також союзники узгодили процес перевірки цих умов. Так ми приймаємо рішення, - наголосив Столтенберг.
Він також зазначив, що країни-члени Альянсу узгодили пакет з 3 елементів, покликаних прискорити процедуру вступу України.
Як пояснив Столтенберг, йдеться про:
багаторічну програму допомоги Україні, яка допоможе перейти від радянської системи до системи НАТО. В програмі також буде обладнання з розмінування, медицини й так далі;
створення органу Рада Україна - НАТО, де Київ зустрічатиметься з іншими країнами-членами на рівні;
скасування вимоги щодо виконання ПДЧ.
Країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України під час дискусій на саміті у Вільнюсі. В ньому союзники окреслили бачення того, яким має бути шлях нашої країни до членства в Альянсі.
Читайте також:
Зеленський прибув до Вільнюса для участі у саміті НАТО;
У Вільнюсі розпочався саміт НАТО — відео;
Безпрецедентно й абсурдно. Зеленський обурився новому сигналу від НАТО