Кожного року користувачі Інтернету роблять мільярди пошукових запитів, щоб придбати товари. Онлайн-шопінг став невід'ємною частиною життя сучасного суспільства. Маркетплейси займають високі позиції на рівні з соціальними мережами. Результати соціологічного дослідження компанії PwC Global показали, що 28% респондентів, купують частіше онлайн у роздрібних магазинах через Amazon.
Українська інтернет-аудиторія витрачає також велику кількість часу на онлайн-шопінг. Серед багатьох сайтів, користувачі обирають ті, які не потребують передоплати. Альтернативні способи оплати, такі як готівка після доставки є найкращими. Адже це можливість перевірити товар та впевнитися в його якості.
А в тім, існує велика кількість продавців, які вимагають повну передоплату. Не кожен веб-сайт і Інтернет-магазин - це надійний продавець! Тому ми підготували декілька порад, які допоможуть вам захистити себе. Обов'язково купуйте з сайтів, які мають протокол захисту HTTPS. Це не гарантує безпеку, але в більшості випадків вони є безпечними. Використовуйте кредитні картки замість дебетових карток. Дебетові картки мають недостатній захист у випадку, якщо ви стали жертвою шахрайства.
Онлайн-шопінг приносить не менше задоволення, ніж покупки в магазинах. Як правило, величезна кількість брендів працюють за системою повної передоплати. Проте мільярди лояльних покупців повертаються до них знов і знову. Вони заслужили їх довіру, гарантією та якістю продукції. Чесні продавці, піклуються про власну репутацію і завжди пропонують обмін або повернення.
Ми провели невелике дослідження, щоб перевірити українську платформу моди MoyGarderob. Сайт спеціалізується на продажу жіночих брендових речей. Ціни на товари вказані з великими знижками, які справді спокушають до покупки. Проте спеціальні пропозиції та низькі ціни іноді викликають недовіру. Ми відкрили декілька товарів та впевнилися, що ціни реальні і визначені продавцями, а не MoyGarderob. На сайті наявні нові речі та в ідеальному стані. Продавці, зазвичай дівчата мають змогу заробити кошти на продажу речей. Власне, MoyGarderob виступає у ролі посередника, та отримує комісію у якості 12,5%. Натомість платформа гарантує захист коштів та інтересів покупця та продавця.
Ми вирішили переконатися в цьому самостійно, замовивши сумочку Guess за 850 грн. Під час оформлення замовлення, сплатили повну суму передоплати. Через три дні отримали повідомлення від Нової пошти, що посилка чекає на нас. Сумочка в дійсності відповідала фотографіям та була в ідеальному стані. Але ми вирішили зателефонувати та дізнатися, чи можливо її повернути і отримати назад передоплату. Нам пояснили, що платформа тимчасово утримує кошти до підтвердження замовлення покупцем. Коли покупець отримує посилку, він перевіряє річ і підтверджує на сайті, що все добре. Тільки після цього MoyGarderob відправляє гроші продавцю.
Тобто, якщо товар неналежної якості, передоплату можна повернути. У нас є три робочих дні, для підтвердження на сайті, інакше продавець автоматично отримає оплату.
Повертати сумку ми звісно не стали, адже стан ідеальний. У нас залишилися приємні враження. Збільшення кількості таких проектів, як MoyGarderob позитивно впливають на розвиток українських стартапів та онлайн-шопінгу.