Верховна Рада ухвалила законопроект про створення Вищої ради правосуддя, який повинен стати незалежним конституційним органом державної влади і суддівського самоврядування.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Дзеркало тижня ».
За відповідне рішення проголосував 271 депутат, законопроект був прийнятий в ніч на 21 грудня.
Ухвалення документу було однією з умов переходу до голосування за законопроект про державний бюджет на 2017 рік.
Вища рада правосуддя прийматиме рішення про звільнення суддів і даватиме згоду на затримання чи арешт судді. Раніше арешт і затримання суддів були можливі лише за погодженням із парламенту.
Відповідно до законопроекту, до складу Вищої ради правосуддя входить 21 чоловік, 10 з яких обирає з'їзд суддів з числа суддів або суддів у відставці, 2 призначає президент, 2 обирає парламент, 2 - з'їзд адвокатів, 2 - всеукраїнська конференція прокурорів, 2 - з'їзд представників юридичних вищих навчальних та наукових установ.
Читайте також: Су дова реформа в Україні: стало відомо про важливий етап
Зміни до Конституції України в частині правосуддя набули чинності з 30 вересня. Законопроект від президента Петра Порошенка про Вищу раду правосуддя був зареєстрований в Раді 23 вересня і визначений президентом як невідкладний.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що максимум через три роки в Україні з'являться суди, в яких не буде корупції.
"25 років наші громадяни фактично не мали доступу до правосуддя, адже через вибудувану в судовій системі корупційну вертикаль домогтися справедливості без грошей було майже неможливо. Всі розмови про реформи закінчувалися тим, що нові "реформатори" замість змінити корупційну вертикаль очолювали її", - сказав Петренко.
"Ми першими взялися за реальну реалізацію судової реформи ... Ми деполітизували систему призначення і переведення суддів і збільшили незалежність системи від зовнішніх факторів. Ми вдосконалили процедуру добору суддів, зробивши її відкритою і прозорою. Такий підхід дозволить прийти до судів новим людям, які ніколи не були в системі. Ми обмежили недоторканність суддів, залишивши їм імунітет тільки щодо тих речей, які безпосередньо стосуються їх діяльності", - додав глава Мін'юсту.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації