Якщо кашмірський конфлікт між Пакистаном і Індією не вдасться врегулювати, то вже в 2025 році може виникнути ядерна війна, через яку загинуть мільйони людей. Експерти відзначають, що конфлікт між ядерними країнами може вийти далеко за межі звичайної війни і тоді весь світ зануритися в темряву як мінімум на 10 років. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прогноз експертів, опублікований в Der Standard.
Фахівці з Колорадського університету в Боулдері і Ратгерського університету, які досліджували ризики виникнення ядерної війни, відзначають, що на сьогоднішній день дев'ять країн світ мають ядерну зброю, але з них тільки Пакистан і Індія швидко нарощують свій арсенал. Відомо, що на даний момент у Індії та Пакистану по 150 ядерних боєголовок на кожного. До 2025 року їх число збільшиться як мінімум до 200-500.
За прогнозом вчених, ядерна катастрофа буде розвиватися в кілька етапів. Спочатку в результаті ядерних ударів по великих містах загинуть в цілому від 50 до 125 млн осіб. А в атмосферу Землі в результаті ядерних ударів буде викинуто 36 млрд кг сажі, в результаті чого небо затягне чорними хмарами з сажі, через які перестане просочуватися світло. Це в свою чергу призведе до різкого зниження температури на нашій планеті і зведе на нуль середньорічний рівень опадів, що спричинить за собою масовий голод, крах екосистем і ще більше смертей.
"Така ядерна війна може поставити під загрозу не тільки місця, де впадуть бомби, але і весь світ", - говорять експерти, закликаючи ООН втрутитися в конфлікт між Пакистаном і Індією, щоб уникнути глобальної катастрофи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що після закінчення Другої світової війни в 1945 році Сполучені Штати Америки розробили план ядерної атаки на Радянський Союз. Так, на Москву і тодішній Ленінград нібито повинні були полетіти по 6 атомних бомб.