Світові фондові індекси та американські ф'ючерси впали, а ф'ючерси на нафту зросли після того, як президент Росії Володимир Путін наказав ввести війська в Україну.
Джерело: Wall Street Journal
Падіння ринків та ріст цін на нафту
Інвестори стурбовані тим, що війна, спровокована Росією – і посилення напруженості між Москвою та Заходом – можуть порушити поставки нафти та деяких інших ключових товарів. Це може додати додатковий поштовх центральним банкам до рішучих дій, щоб повернути інфляцію під контроль.
На початку вівторка в Гонконзі ф'ючерси на індекс Nasdaq-100 знизилися на 2,1%, тоді як на S&P 500 впали на 1,4%, що свідчить про те, що акції США можуть опинитися під тиском.
В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні контрольні індекси в Австралії, Південній Кореї та материковому Китаї відступили, зменшившись приблизно на 1-2%. Японський фондовий індекс Nikkei впав на 461,26 пункту, або на 1,7%, до 26449,61, а гонконгський індекс Hang Seng впав на 3,1%.
За даними FactSet, найбільш активно торгуються контракти на нафту Brent, вони зросли на 1,9% до 97,24 долара за барель, продовживши нещодавнє зростання до 100 доларів.
Фото - pixabay.com
Ситуація в Україні стала більш напруженою, коли ринки вже перебувають у потенційно нестабільному стані через глобальну швидку інфляцію та очікування щодо зростання ставок у США, – сказав Такахіде Кіучі, економіст дослідницького інституту Nomura в Токіо.
Стратег Sumitomo Mitsui DS Asset Management в Токіо Масахіра Ічікава сказав, що вторгнення Росії в Україну, ймовірно, спричинить суворі економічні санкції з боку США та Європи, обмежуючи міжнародні поставки російської нафти.
Якщо ціни на нафту різко зростуть на понад 100 доларів, ціни на бензин зростуть у США, а інфляція ще більше прискориться, що змусить ФРС розглянути можливість підвищення ставок швидшими темпами, — сказав він.
Російські акції, рубль і європейські акції впали в понеділок, а ціни на нафту зросли, оскільки інвестори нервували через ознаки ескалації між Москвою і Заходом.
Читайте також:
Україна планує знизити ПДВ на окремі продукти харчування
Україна знайшла безпечні коридори для Чорноморських портів попри блокаду РФ
Економіст оцінив можливі втрати України через морські "навчання" РФ