Завтра, 6 жовтня 2020 року відбудеться унікальна космічна подія - Марс наблизиться до Землі на мінімальну відстань в 62,1 млн кілометрів. Наступного разу таке зближення станеться тільки через 15 років. У момент цього історичного зближення Марс буде дуже яскравим і великим, тому його зможуть розглянути земляни на небосхилі навіть без спеціальних телескопів. Щоб зрозуміти, де знаходиться Марс і як його знайти небі, можна скористатися інтерактивною картою Sskyandtelescope, в яку потрібно внести координати свого регіону, передає ONLINE.UA.
Як відомо, Марс і Земля зближуються зі швидкістю 8 км/с. У міру наближення Марса до нашої планети його яскравість в нічному небі буде збільшуватися. Згідно з розрахунками астрономів, зоряна величина Марса досягне 2,6. Для порівняння, найяскравіша зірка на небі, Сіріус, світить з величиною 1,4, повний Місяць - 12,7, а Сонце - 26,7.
До речі, зближення Марса і Землі 6 жовтня, не єдина грандіозна космічна подія цього місяця. 13 жовтня Марс і Земля опиняться в протистоянні. Це означає, що Червона планета виявиться на протилежному боці по відношенню до Сонця, а Земля стане між ними - в результаті утвориться ідеальна пряма лінія з планет. У цей момент розглянути Марс можна буде ще краще, ніж під час його зближення із Землею.
Важливо відзначити, що 7-9 жовтня максимуму активності досягне і метеорний потік Драконіди, спостереження за яким також не менше цікаве. А 21 жовтня очікується максимальна активність метеорного потоку Оріоніди, пов'язаного з однією з найвідоміших комет - кометою Галлея. Побачити ці метеори можна буде в передранкові години над південно-східним горизонтом. Місяць не завадить, так як він буде близько до фази першої чверті і вже сховається до цього часу за горизонтом.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 2 листопада до Землі наблизиться астероїд 2018 VP1. Цей астероїд має невеликі розміри - близько 2-4 метрів, а його можливому зіткненню із Землею повністю виключено, хоч він і відноситься до небезпечного класу Аполлон (групи навколоземних небесних тіл, чиї орбіти перетинають земну орбіту з зовнішнього боку).