У небі над Флоридою було зафіксоване одне з найрідкісніших метеорологічних явищ — "танцюючий промінь" або як його ще називають "Crown flash" (коронний спалах).
Джерело: метеоролог Джеймс Спанн
У небі помітили танцюючий промінь
Кілька днів тому у небі над Маямі-Біч у Флориді люди могли спостерігати "танцюючий промінь".
Відео опублікував у Twitter метеоролог Джеймс Спанн.
Ролик тривалістю майже одну хвилину сфокусований на небі, де з-за хмари показується промінь світла.
Під час руху він візуально нагадує прожектор. Відео з "танцюючим променем" було переглянуто понад 1,7 мільйона разів у Twitter. Його ретвітнули інші метеорологи та служби новин підтвердивши, що зняте відео є саме прикладом "танцюючого променя".
Що відомо про явище — танцюючий промінь
"Танцюючий промінь" – надзвичайно рідкісне метеорологічне явище, яке зазвичай з'являється над грозами і постійно перебудовується, створюючи промені світла.
Досі точаться суперечки про те, що саме викликає їх. За однією з версій, "танцюючий промінь" виникає, коли кристали льоду у високих хмарах вишиковуються в лінію, щоб сфокусуватися і відображати сонячне світло у вигляді стовпа. Потім, коли кристали льоду швидко змінюють свою орієнтацію, здається, що стовп танцює чи навіть повністю розсіюється.
Це зазвичай видно над купово-дощовими хмарами. За відсутності поля статичної електрики кристали льоду вишиковуються в лінію, хоч би куди віяв вітер.
Але в міру того, як перед спалахом блискавки у хмарі накопичуються електричні заряди, всі кристали обертаються, вирівнюючись під впливом значно сильнішої сили електростатичного поля. Це те, що створює вигнутий стовп світла у хмарі. Потім, коли заряд (і електростатичне поле) послаблюється блискавкою, кристали льоду знову приходять у відносний безлад, і стовп світла розсіюється.
Читайте також:
Це приголомшливо. З'явилося перше в історії близьке фото супутника Деймоса
В Індії з'явиться новий інструмент для дослідження Всесвіту — що це означає
Вчені вперше сфотографували струмінь плазми з чорної діри — фото