Тепер Starlink використовує геозонування для блокування використання своїх терміналів. Блокує термінали не лише над окупованими територіями України, а й над водою та при русі більше 100 км/год.
Джерело: The Economist
Нове геозонування Starlink
На початку повномасштабного вторгнення Росії, українці покладалися на супутники Ілона Маска Starlink для контролю за російськими БПЛА.
Проте Ілон Маск, за словами медіа, очевидно стурбований “ескалаційним ефектом” таких кроків, тому втрутився й змінив правила використання Starlink.
Тепер використовується спеціальне геозонування, яке дозволяє блокувати використання терміналів не лише над окупованими територіями України, але й над водою та коли приймач рухається зі швидкістю понад 100 км на годину.
Успіхи ЗСУ в атаках безпілотниками
Українські розробники безпілотників, за словами видання, відтепер використовують низку інших, дорожчих системи зв’язку.
Українська програма ударних БПЛА хоч і дещо далека за обсягами виробництва, необхідних для того, щоб конкурувати з російськими ударними можливостями великої дальності, проте українська армія змогла завершити велику реструктуризацію, створивши 60 нових ескадрилій ударних БПЛА.
28 лютого у Санкт-Петербурзі через атаку безпілотниками запровадили 200-кілометрову безпольотну зону навколо своїх аеропортів.
У Краснодарі горіла нафтобаза. Також безпілотники досягли Білгородської та Брянської областей, які мають спільний кордон з Україною. Один з них навіть наблизився до Москви — його збили за 100 км від столиці РФ.
Читайте також:
Пентагон опублікував відео атаки винищувача Росії на американський БпЛА
Поблизу Києва сили ППО збили російський БПЛА
2 БПЛА поцiлили в об'єкт критичної інфраструктури на Дніпропетровщині — є руйнування