Президент Росії Володимир Путін хоче укласти велику угоду з США, яка вирішить суперечки з приводу України і Сирії на вигідних для Москви умовах, ще до переобрання Барака Обами на посаді президента Сполучених Штатів.
Про це йдеться в статті The New York Times журналіста Макса Фішера, переклад якої зробив ONLINE.UA.
«Путін також заявив на цьому тижні, що безглуздо продовжувати переговори в умовах напруженості в Криму, щоб іншим сторонам довелося умовляти його повернутися за стіл, тим самим поставивши в центрі переговорного процесу. Що ж це йому дає, насправді? », - йдеться в статті.
«З одного боку, це дає можливість Росії продовжувати стверджувати себе в якості світової держави, незважаючи на те, що рівень її економіки нижче, ніж у Австралії. З іншого боку, це дає Москві свого роду право вето щодо суверенітету України, зберігаючи країну в якійсь мірі під російським контролем», - продовжує видання.
«Такий стан також може бути вигідний в зв'язку з давньою мрією Путіна про велику угоду зі Сполученими Штатами, яка вирішить суперечки з приводу України і Сирії - на вигідних для Москви умовах, природно, - а також покладе край західним санкціям проти Росії. Путін неодноразово натякав на це бажання з тих пір, як економіка його країни почала падіння в кінці 2014 року, головним чином, через зниження вартості експортованих нею нафти і газу», - йдеться в статті.
«Після втручання в конфлікт у Сирії восени минулого року, він неодноразово запрошував західні держави приєднатися до нього у великій коаліції по боротьбі з екстремістами. Але російські лідери можуть вважати, що їм необхідно укласти таку угоду до січня, коли президент США Барак Обама залишить свою посаду», - стверджує видання.
«Російські чиновники схильні розглядати Хілларі Клінтон як його ймовірного наступника, більш ворожого щодо Москви, а Дональд Трамп, незважаючи на його дружній настрій по відношенню до Росії, все ще вважається непередбачуваним», - сказано в матеріалі The New York Times.
«Але Обама "шукає рішень, а не конфліктів", - говорить Галеотті (Марк Галеотті, професор Нью-Йоркського університету, який вивчає Росію - Ред.). "Тому створюється відчуття, що є лише невеликий період часу, щоб швидко щось зробити", - сказано в статті.
«У той же час, поки ніякої великої угоди немає, Путін здається цілком щасливим, утримуючи слабшого сусіда Росії в здогадах про те, що ж буде далі», - стверджує видання.