Лідер "Батьківщини" перервала тривалий період мовчання резонансними заявами в ефірах лояльних до неї телеканалів. Юлія Тимошенко так сигналізувала опонентам і соратникам, що відбуває за океан, звідки розраховує привезти хороші для себе новини.
Під час недавньої інавгурації Дональда Трампа звучали припущення, що Юлія Володимирівна виявилася там серед гостей, але прес-служба "Батьківщини" спростувала ці інсинуації. Втім, на Турівській не стали уточнювати, куди зникла на чотири тижні політик, який претендує на лідерство в опозиції, немов і не сталося нічого екстраординарного.
Тимошенко повернулася в інформаційний простір в кінці січня, причому тріумфально. Ефіри на NewsOne і "Інтері" можна порівняти з затишним перебуванням в теплій ванні, коли політик може використовувати свої ораторські навички і домашні заготовки. При цьому Леді Ю так і не запропонувала шанувальникам свого політичного таланту нічого нового. Вже багато разів обкатані тези пролунали в дещо іншій конфігурації.
Лідер партії "Батьківщина" звично критикує владу, але при цьому обіцяє ні з ким з політичних сил більше не об'єднуватися. Мовляв, політичний союз з Арсенієм Яценюком виявився свого часу вкрай шкідливим. Справедливості заради зазначу, що Арсеній Петрович боровся за звільнення Юлії Володимирівни з Качанівської колонії наполегливо, інша справа, що та відмовилася сприймати нові політичні реалії. Сьогодні Тимошенко і Яценюк є антагоністами, і вона не позбавляє себе задоволення періодично критикувати колишнього політичного партнера. Заодно демонструючи "сердечникам" їх власні політичні перспективи в разі збереження вірності і ефективної роботи на перемогу.
На думку Тимошенко, чинна влада руйнує країну. У подібній риториці немає нічого нового, оскільки гра на пониження під час перебування в опозиції - перевірена тактика. Лідер "Батьківщини" використовує її не вперше, як і твердження, що тільки прем'єрство Тимошенко є періодом ренесансу України. Цікаво інше - політик обіцяє після приходу до влади втричі знизити тарифи на ЖКГ і завершити війну на Донбасі.
Ось тут і починається найцікавіше, оскільки в першому кварталі 2017 року Стокгольмський арбітраж повинен повідомити рішення про суперечку між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом", які не можуть прийти до спільного бачення виконання газового контракту, підписаного в січні 2009 року після благословення Тимошенко і Володимиром Путіним. Цей документ обійшовся українській економіці в десятки мільярдів доларів, тому критика глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва у виконанні Юлії Тимошенко виглядає заангажованою.
Форменою маніпуляцією стала і обіцянка Тимошенко швидко закінчити війну на Донбасі на основі Будапештського меморандуму, в гаранти якого Юлія Володимирівна записала і Європейський Союз. Обіцянка досить цинічна і розрахована на людей, утомлених від конфлікту на сході України. Їх багато, дійсно багато, але соціологи не фіксують готовність українського суспільства капітулювати на умовах Москви. Леді Ю не розкриває технологію, як вона переконає Кремль погодитися повернутися до положень Будапештського меморандуму, мабуть, добре розуміючи, що зробити це неможливо.
Читайте також
:
Україні потрібно терміново позбуватися від наслідків
Цікаво, що напередодні початку заокеанського вояжу Юлії Тимошенко в соціальних мережах почали "ненав'язливо" розганяти тезу про її можливу зустріч з Дональдом Трампом. Інформація розрахована переважно на наївних людей, які практично не стежать за перипетіями того, що відбувається сьогодні у Вашингтоні. Однак формування образу "нашої Юлі, здатної швидко все вирішити" має технологічне пояснення: Юлія Володимирівна прагне переконати не так виборців, скільки своїх політичних опонентів, що повернеться з США з дозволом на проведення дострокових парламентських виборів, в яких вона вкрай зацікавлена. Блеф, щоб в нього повірили, повинен бути масштабним.