Колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп виступив з критикою проти Джо Байдена через ситуацію в Афганістані, яка стала прямим наслідком згортання військової місії у країні.
Джерело: SkyNews
За словами політика й бізнесмена, останні інциденти в Кабулі - це нібито легендарне фіаско, допущене чинним складом Білого дому.
“Те, що Джо Байден зробив з Афганістаном, легендарно. Це буде однією з найбільших поразок в американській історії!” - стверджує 45-й президент.
Ініціатором згортання військової місії за участі США в Афганістані став сам Трамп за президентської каденції. Він наголошував, Що операція тривалістю майже два десятиріччя - це занадто для країни. Одночасно з цим попередній склад Білого дому займався згортанням інших військових місій, зокрема в Сирії.
Для врегулювання ситуації в Афганістані адміністрація Трампа проводила переговори з талібами. Угода з ними нібито передбачала певну мирну програму з боку угруповання, яке прийде до влади.
Відповідні плани та домовленості залишилися чинними після президентських виборів у США, коли лідером держави став Байден. Утім, передбачувано Трамп після поразки й певної паузи почав критикувати нову адміністрацію, оскільки вона буцімто робить все не так.
Байден оголосив, що згортання й вихід США завершиться до 11 вересня - двадцятих роковин теракту в Нью-Йорку, з якого фактично почалася військова місія в Афганістані.
“Вихід з Афганістану - це чудова і позитивна річ. Я планував піти 1 травня, і ми повинні триматися якомога ближче до цього графіку... Ми можемо і повинні вийти раніше. Дев'ятнадцять років - це досить, дійсно, дуже багато і занадто довго”, - стверджував своєю чергою Трамп навесні.
За кілька діб до захоплення талібами Кабулу колишній президент стверджував, Що за його адміністрації вихід був би нібито набагато більше впорядкованим.
Ситуація в Афганістані
Захоплення Кабула сталося після того, як бойовики Талібану захопили останнє найбільше місто країни — Джелалабад. Напередодні їм вдалося без бою встановити контроль також в місті Мазарі-Шаріф.
Афганський президент напередодні у неділю, 16 серпня, зашилив країну, а таліби своєю чергою зайняли президентський палац.
Читайте також: