У соціальних мережах продовжують обговорювати заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що українцям після вбивства патрульних в Дніпрі доведеться привчити себе до "презумпції правоти" поліцейських.
Про це повідомляє ONLINE.UA.
«Нам просто треба вибрати, що страшніше: вмирати на вулицях і ховати поліцейських, або дати поліцейським більше повноважень, захистити їх і навчитися їх контролювати», - написав у своєму Facebook народний депутат Мустафа Найєм.
«І, ні, мені не дуже зрозумілі аргументи з розряду «вони самі винні», «їх не можна посилювати» і «ми будуємо поліцейську державу». Це занадто примітивні маніпуляції, вони не вирішують проблему і, що важливо, вони не відображають дійсність», - вважає Найєм.
«Я просто нагадаю, що якихось два роки тому ми створювали паніку при вигляді людини в міліцейській формі, в страху, що вона може нагрубити, затримати, побити», - продовжує нардеп.
«Чи змінилося щось за ці два роки? Можна привести багато прикладів, цифр і фактів про те, як всі ці синдроми все ще залишилися в системі. Але. Ось уже другу добу ті ж ми, по обидва боки монітора і державної служби ... співчуваємо рідним загиблих поліцейських, сердимося, лаємося і обурюємося вчорашньої трагедією, а багато хто з нас готові підтримати і захистити людей в уніформі поліції», - продовжує Найєм.
«Але ми дивний народ - нам простіше добити ногами зелений паросток, ніж виростити сильну дерево», - також пише народний депутат.
«Вважаю невиправданим боягузтвом і дурістю не забезпечувати поліцію усіма необхідними повноваженнями і захистом, тільки з тієї причини, що ми як суспільство не відчуваємо в собі сил і інтелекту її контролювати», - впевнений Найєм.
Дмитро Бондар: Дайте можливість мені самому захищатися (читай - мати можливість застрелити нападника), а не давати комусь там якісь там (презумпції винності), щоб теоретично встигли приїхати (а зазвичай не встигають) і захистити моє життя. Потрібен закон про зброю і легалізація короткоствола.
Михайло Камчатний: Згадайте про Криве Озеро і презумпцію правоти поліцейського, яке було там продемонстровано.
Олексій Кучеренко: А які ще повноваження потрібно дати нашим поліцейським?! Чого їм зараз не вистачає?! Може бути, дати більше патронів для регулярних тренувань?! Вони відстрілюють за рік раз у сто менше, ніж їх американські прототипи, думаю. Не перегинайте палицю з цими "повноваженнями" - історію почитайте, до чого потім це призводить. Починаючи з Івана Грозного і Йосипа Віссаріоновича.
Сергій Борічевській: Так Пугачов теж міліціонер, презумпція правоти на нього буде поширюватися?
«Це, мабуть, цікавіше навіть за "закони 16 січня". Аваков під шумок вчорашньої трагедії в Дніпрі вирішив законодавчо закріпити якусь "презумпцію правоти поліцейського". І "підкоряйся, а потім оспорюй", - пише в Facebook блогер і волонтер Роман Синіцин.
«Прикриваючись причому міжнародним досвідом. Але у нас тут свій досвід. Досвід фасадної реформи зі зміною табличок з міліції на поліцію. Досвід кримінальних авторитетів в постійних поліцейських комісіях (Фадєєва - Москву вже всі забули?) Досвід проведення атестації для галочки, з реальним відсотком звільнень в якихось смішних цифрах, причому ці цифри навіть не озвучуються», - продовжує Синіцин.
«Аваков і купа його потішних радників намагаються розповісти суспільству, що у нас повністю нова поліція. Не реформувавши слідство, оперативний блок, не реформувавши райвідділи, залишивши ключових упирів в системі. Просто перейменувавши «Беркут» в "спецпідрозділ поліції". Підкоряйся і оспорюй », - написав Синіцин і опублікував скріншот із заявою Авакова.
Наталя Яртись: Нормальна практика - виконувати вказівки та накази поліції, а якщо не згодні, оскаржити в суді. Або будемо мордобої і перестрілки на вулицях влаштовувати, хто сильніший, той і правий?
«Презумпція правоти поліції? Ви це серйозно? Що у нас нового? Патрульна поліція?», - пише в Twitter блогер Роман Донік.
Геннадій Повш: Куди бігли б Луценко з Аваковим в 2013 році, при наявності такої презумпції у МВС? А якщо ми захочемо вийти на Майдан зараз ...
Who cares ?: По адмінку - це норм, за умови норм судів, точне формулювання, до речі, презумпція провини.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Дніпрі відбулася церемонія прощання з убитими напередодні патрульними поліцейськими, в якій взяли участь тисячі людей, а також керівництво області, МВС і поліції, Генеральної прокуратури.
Всі подробиці вбивства патрульних поліцейських в Дніпрі читайте на ONLINE.UA.