Японія, Південня Корея, Нідерланди 11 лютого закликали своїх громадян виїхати з України через напруження з Росією.
Джерело: МЗС Японії, Пд Кореї, Нідерландів
Японія наполегливо радить покинути Україну
МЗС Японії зазначило, незважаючи на дипломатичні зусилля зацікавлених країн, у майбутньому все може раптово змінитися і оголосило максимальний рівень небезпеки перебування у країні. Там наполегливо рекомендують покинути Україну поки діють комерційні рейси.
На кордоні з Україною посилюється напруга через посилення російських військ, і ситуація залишається непередбачуваною. У сусідній Білорусі військові навчання з Росією почалися з 10 по 20 лютого, а нещодавно російські кораблі увійшли в Чорне море. Крім того, з української сторони проводяться військові навчання, що ще більше посилює напруженість, - повідомили в МЗС Японії.
Південна Корея заборонить поїздки в Україну
Південна Корея вирішила заборонити своїм громадянам поїздки в усі регіони України та закликала тих, хто там перебуває, негайно евакуюватися через наростання напруженості в регіоні.
Південнокорейці, які зараз там перебувають, повинні негайно евакуюватися до безпечних третіх країн або Південної Кореї доступними рейсами", - йдеться у заяві міністерства.
Там також додали, що ті, хто планує поїхати в Україну, також повинні скасувати свої візити. В іншому випадку, громадяни Кореї можуть покараними.
Нідерланди не будуть евакуйовувати громадян
Посол Нідерландів у Києві Єннес де Мол дав пораду голландській громаді в Україні покинути країну. Посол також зазначив, що евакуація не стоїть на порядку денному, навіть у майбутньому.
Країна занадто велика для цього, а голландці живуть занадто широко. Тож ми не збираємось забирати вас, - сказав посол голландцям.
Де Мол вказав, що інструкції надходять безпосередньо з Гааги. Мова йде не про евакуацію, а про добровільний вибір виїзду з країни за дуже вагомою причиною.
У Львові також створять Центр екстреної допомоги для громадян Нідерландів. Туди голландці можуть звернутися за екстренними документами чи інформацією.
Очевидно, що ситуація в Україні та навколо неї невизначена, що вона може раптово і досить швидко загостритися або вийти з-під контролю. І створюється непередбачувана динаміка. Тому актуальним є питання: чи дійсно проживання в Україні є необхідним? Це міркування, яке я хотів би передати вам. Якщо ні, подумайте про те, щоб піти раніше і зараз. Якщо не потрібно, пам’ятайте, що можна піти, - звернувся посол до голландської громади.
Читайте також:
МЗС відреагувало на натяки Лаврова про евакуацію дипломатів РФ з України
Переговори нормандських радників у Берліні закінчилися провалом
НАТО запропонував РФ провести нові переговори щодо України