Переговори в нормандському форматі, які відбулися в грудні 2019 року, запам'яталися українцям багатьма гучними скандалами, які активно обговорювалися у ЗМІ. Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, який особисто спілкувався з очільником Кремля Володимиром Путіним щодо газових питань, вирішив поділитися з українцями важливою та цікавою інформацією, яка раніше не з'являлася в пресі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 канал".
Вітренко розповів, як намагався пояснити Путіну, чому висновки арбітражу – це не політичне, а правове рішення, і чому вимоги України є економічно обґрунтованими та справедливими.
"Це було складно, тому що я не був до цього готовим. Мені сказали їхати в Париж тільки вночі в неділю, а зустріч була в понеділок. Коли я туди прийшов – я не розумів, що буду брати участь безпосередньо і буду сидіти за одним столом з Путіним, і про щось з ним сперечатися. Щобільше, коли почалася зустріч – спочатку говорили про війну, і я просто слухав. Потім перейшли до газу – вже наприкінці", – розповідає чиновник.
За словами Вітренко, спочатку говорив президент Зеленський, однак потім Путін перейшов на цифри, і потрібно було, щоб хтось йому опонував.
"А це міг робити тільки я. Але для мене це було неочікувано, я не готувався, чесно кажучи. А він був в темі, в матеріалі, сипав цифрами і так далі. І тому потрібно дуже фахово і дуже швидко реагувати... Але, як ми бачимо, результат був нормальний. Крім того, було дуже цікаво спостерігати реакцію російської сторони. Коли вони бачили, що наша позиція є дійсно обґрунтованою, ми краще знаємо цифри", - розповідає посадовець.
Юрій Вітренко звернув увагу на те, що глава Кремля удавав, що, мовляв, у вас одна позиція, а в нас – інша.
"Ми не просили щось і не благали, ми вели все з позиції не те, щоби сили, а з позиції рівноправних партнерів у переговорах. Це був трохи шок для російської сторони. Обличчя в Путіна виглядало скоріше так, ніби він зараз мене з'їсть", - зазначає Вітренко.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, глава уряду Денис Шмигаль одним із перших відреагував на рішення німецького регулятора, який відмовився виводити Північний потік-2 з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС.