Це єдиний спосіб - Київ розкрив серйозну помилку Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

Це єдиний спосіб - Київ розкрив серйозну помилку Путіна

Це єдиний спосіб - Київ розкрив серйозну помилку Путіна
Джерело:  online.ua

У російському уряді оголосили про створення нібито першої у світі вакцини проти коронавірусу COVID-19. Тим часом в Міністерстві охорони здоров'я України пояснили, чому Москва припускається серйозної помилки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву Віктора Ляшка, голосного санітарного лікаря.

За його словами, розробка будь-яких медичних препаратів — це довготривалий процес, сповнений повномасштабних досліджень та випробувань. Наразі у світі розробляють 26 вакцин, з яких одночасно 6 вже проходять фінальну стадію випробувань.

Ляшко пояснив, про російський препарат немає достатнього обсягу даних, експерти навіть не провели третьої фази досліджень — надзвичайно важливої.

"Саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial). На сьогодні стало практикою залучення зазвичай 20 тис осіб, що отримують вакцину, а 10 тисяч — плацебо; чи 15 тисяч вакцину і 15 тисяч — плацебо. Це єдиний спосіб перевірити, чи вакцина працює — наприклад, у 70% щеплених протягом 4 чи 6 місяців; і що вакцина показала безпечність при залученні 20 000 осіб в дослідження", - підкреслив санлікар у Facebook.

Представники Всесвітньої організації охорони здоров'я та Асоціації організацій клінічних досліджень зверталися до російського МОЗ із закликами провести повноцінну розробку та не квапитися з таким важливим проєктом, не реєструвати неперевірений препарат.

"Підстава для таких рекомендацій — обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ", - додав Ляшко.

Він зауважив, українська сторона наразі очікує вакцини за механізмом COVAX. Його спеціально розробили для забезпечення глобального доступу.

"Завдяки цій співпраці Україна отримає вакцину в обсягах, що покриє 20% населення (траншами), за доступною ціною або безкоштовно, що дозволить зменшити навантаження на бюджет для імунізації інших груп високого ризику", - резюмував заступник міністра.

Як повідомляв ONLINE.UA, з критикою Кремля з приводу вакцини виступили одразу з кількох інших країн. За словами міністра охорони здоров’я ФРН Єнса Шпана, надмірна поспішність у розробці може дорого коштувати в майбутньому. Російські фахівці не встигли належним чином випробувати вакцину.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?