Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН Елла Лібанова стверджує, що наразі неможливо відмовитися від традиційних методів проведення перепису. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ZN.UA.
На думку експертки, в Україні немає повноцінних реєстрів. Тож неможливо отримати усі необхідні дані без фізичного контакту з громадянами під час перепису.
"Це ненормально, коли одна з найбільших країн Європи не знає, скільки в ній живе населення. А ми ж наразі перебуваємо саме в такому стані. Ось ці переписи раз на 10 років ООН придумала не випадково. Інформації з поточного обліку вистачає приблизно на 10 років. Потім неминуче нагромаджуються помилки. І раз на 10 років дані навіть хороших реєстрів звіряють із переписом", - зазначила Лібанова.
Загалом перепис проводять на території усіх країн та окремі з них дійсно користуються реєстрам. Різниця в тому, що ці держави мають ґрунтовну систему реєстрів.
Директора закладу пояснила, влада США сформувала реєстри для перепису приблизно за 20 років, європейським країнам це вдалося за 15. В Україні можна за допомогою іноземного досвіду зробити це ще швидше, але зовсім не за один місяць та з чисельними витратами.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно Кабмін провів тестовий перепис, який показав присутність в Україні 37 мільйонів громадян — без урахування ОРДЛО та Криму. Потім урядовцям довелося відповідати на критику щодо методів підрахунку. Їх звинуватили буквально у фальсифікації.