Команда українського лідера Володимира Зеленського вперше зізналася, що підготувала для Тристоронньої контактної групи, учасниками якої є представники очільника Кремля Володимира Путіна та ОБСЄ, "План спільних кроків", в якому містяться пропозиції щодо повного припинення конфлікту й демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року з метою створення умов для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року. Такими неочікуваними даними поділився очільник делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає ONLINE.UA.
За його словами, уже 5 листопада цей план української сторони буде направлено координатору ТКГ, спецпредставнику чинного голови ОБСЄ Хайді Грау. Українська сторона пропонує припинити збройний конфлікт і провести повну демілітаризацію ОРДЛО. Кравчук звернув увагу на те, що "всі збройні формування, найманці, озброєння все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені" на початку 2021 року. Після цього офіційний Київ повинен взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.
Політик наголосив, що дуже важливо врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов'язаних із війною на Донбасі, а також не допустити покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів. Український парламент повинен буде ухвалити відповідний законопроєкт, текст якого потрібно буде обговорити у робочій групі ТКГ з політичних питань.
"Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО мають бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ — Копенгагенського документа 1990 року. Необхідно буде ухвалити закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО, для чого можна підняти всі напрацювання, які є у Верховній Раді з цього приводу", — йдеться в повідомленні.
Окрім того, наголошується, що команда Зеленського буде домагатися скасування офіційною Москвою рішень і документів, які є прямим втручанням у життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства.
"Україна також буде пропонувати створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. За словами Кравчука, ВЕЗ повинна діяти там "орієнтовно до 2050 року", цей час дозволить привести Донбас у нормальний стан", — пише видання.
За словами Кравчука, запропонований Україною "План спільних кроків" не є заміною того, що вже зроблено за 6 років роботи "нормандського формату" й ТКГ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що бойовики на Донбасі ухвалили ще одне обурливе рішення.