На міжнародній арені досі тривають дискусії щодо скандального російського газопроводу. Цього разу цю тему бурхливо обговорювали очільники МЗС ФРН та Польщі Хайко Маас і Яцек Чапутович. Наголошується, що впливові дипломати не змогли узгодити єдину позицію щодо проекту Північний потік-2 на зустрічі у Варшаві, оскільки польська сторона активно захищала інтереси офіційного Києва та Європи, а Німеччина продовжувала свою традиційну риторику. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ВВС.
"Північний потік-2 - це проект, який Польща з самого початку критикувала, так як він не забезпечує енергетичну безпеку і ставить у залежність від поставок одного постачальника, яким є Газпром", - наголосив польський дипломат.
Чапутович вкотре звернув увагу на те, що газопровід - це загроза для країн Центральної та Східної Європи, а також для України.
"Ми маємо прагнути до диверсифікації і того, щоб цей проект не був реалізований", - підкреслив представник Польщі.
Окрім того, він зазначив, що польська влада реалізує свій проект енергетичної безпеки, зокрема, будує газопровід "Балтік пайп", розширює термінали СПГ і підписує довгострокові контракти зі США.
"Скоро будемо повністю незалежні від поставок газу з Росії", - зазначив міністр.
Після цього Маас заявив, що думка Польщі в цьому питанні для Німеччини "не є новою".
"Санкції, які зараз обговорюються, на наш погляд, носять екстериторіальний характер, ми їх відкидаємо", - сказав міністр, коментуючи наміри США ввести нові санкції проти Північного потоку-2.
Що важливо розуміти, 4 червня в Сенаті США з'явився законопроект про розширення санкцій проти Північного потоку-2. Очікується, що санкції торкнуться компанії, які страхують російські судна, задіяні в завершенні проекту, і надають їм портові послуги.
Як повідомляв ONLINE.UA, німецька влада не приховує той красномовний факт, що насправді боїться впливу санкцій американського лідера Дональда Трампа проти російського Північного потоку-2.