Ціна нафти різко підскочила - уже відома причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

Ціна нафти різко підскочила - уже відома причина

Ціна нафти різко підскочила - уже відома причина

30 квітня ситуація на ринку "чорного золота" різко змінилася - зазначається, що ціни на нафту еталонних марок неочікувано для всіх стрибнули вгору. В ході минулої сесії торгів вартість сировини відновила ріст після кількаденного падіння напередодні. За словами іноземних аналітиків, побоювання інвесторів послабилися. Варто зазначити, що на їхні настрої впливає той факт, що нафтосховища у США не настільки заповнені, як раніше прогнозували. Окрім того, інвестори сподіваються на відновлення попиту на нафту, тому що деякі країни послаблюють карантин. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Лігу.Бізнес".

Вказано, що в результаті ф’ючерси на нафту WTI зросли на 14,3% (2,15 долара), досягнувши 17,21 долара за барель. Нафта марки Brent піднялася в ціні відразу на 10,3% (2,33 долара) – до 24,87 долара за барель. Варто звернути увагу на те, що 30 квітня закінчується термін дії червневого ф’ючерсного контракту Brent. На початку сесії торгів ціна нафти цієї марки досягла максимуму – 24,91 долара за барель.

Що важливо розуміти, експерти не поспішають заявляти про стабільність на ринку нафти, називаючи його все ж таким волатильним. Проте, за їхніми словами, він почав відновлювати ріст.

"Я думаю, що ми ближче до ціни для WTI від 15 до 20 доларів", - наголошує головний стратег із ринків CMC Markets and Stockbroking у Сіднеї Майкл Маккарті.

Управління енергетичної інформації США звертає увагу на те, на минулому тижні запаси нафти у країні зросли на 9 мільйонів барелів і становили 527,6 мільйона барелів. Варто зазначити, що ці обсяги виявилися значно меншими, ніж очікувалося раніше.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 29 квітня президент РФ Володимир Путін здивував резонансною заявою — він зізнався, що світ ще не стикався з такими масштабними проблемами глобальної енергетики, як зараз.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримає від Коаліції дронів 30 тис нових БпЛА

Міноборони Британії
Дрон

Велика Британія спільно із союзниками по НАТО передасть Україні 30 тисяч нових безпілотників. Постачання відбудеться після укладення контрактів "коаліцією дронів" на 45 млн фунтів стерлінгів (близько 55,3 млн дол).

Головні тези:

  • Україна отримає 30 тисяч нових безпілотників від Коаліції дронів за угодою на 45 млн фунтів.
  • Коаліція дронів була створена у 2024 році для постачання безпілотників українським військовим для захисту від російської агресії.
  • До ініціативи приєдналися майже 20 країн, а країни-партнери створили спільний фонд для закупівель безпілотників для України.
  • Фінансування нових безпілотників надходить від кількох країн, зокрема від Британії, Данії, Нідерландів, Латвії та Швеції.
  • Головна мета Коаліції дронів - забезпечити українських захисників потужними технологіями для безпеки країни.

Україна отримає 30 тис нових безпілотників

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Британії.

Про нову допомогу Україні оголосив міністр оборони Британії Джон Хілі разом з главою Міноборони Латвії Андрісом Спрудсом на засіданні оборонної контактної групи, яке відбулося 9 січня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.

Зазначається, що 30 тисяч безпілотників будуть відправлені в Україну після того, як міжнародна "коаліція дронів", очолювана Британією і Латвією, укладе контракти на суму 45 млн фунтів стерлінгів (близько 55,3 млн дол).

Фінансування нових безпілотників надходить від Британії, Данії, Нідерландів, Латвії та Швеції.

Коаліція дронів для України

У 2024 році союзники України створили "коаліцію дронів", метою якої є постачання безпілотників українським військовим для захисту від російської агресії. До ініціативи приєдналися майже 20 країн.

Очолюють коаліцію Латвія та Велика Британія.

До того ж країни-партнери, що входять до коаліції, створили спільний фонд, кошти з якого використовуються для закупівель безпілотників для українських захисників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?