Турецький уряд у вівторок, 30 березня, виступив з оголошенням щодо значного прогресу у розробці власної вакцини проти коронавірусу COVID-19. Згідно з заявою міністра промисловості республіки Мустафи Варанка, йдеться про препарат, який буде інтраназальним — на відміну від звичної ін’єкцій, якими проводять кампанії з імунізації у світі. Про це повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Anadolu.
За словами посадовця, турецькі вчені з успіхом завершили доклінічні тестування. Наразі триває підготовка до старту клінічних випробувань вакцини, процес “стартує найближчим часом”.
“Туреччина планує почати застосування інтраназальної вакцини цього року після успішного завершення всіх клінічних випробувань”, - резюмував Варанк.
Завдяки ремоделюванню препарату на випадок мутацій коронавірусу буде підвищено турецький потенціал в опорі глобальній епідемії.
У березні повідомлялося, що турецькі науковці працювали над шістьма проєктами вакцин. За словами голови Управління турецькими інститутами охорони здоров’я Ерхана Акдогана, ініціативи розроблюють в університетах Ерджиес, Хаджеттепе, Мармара, Ататюрк, Акденіс, Їлдиз.
Сам президент Реджеп Ердоган звернув увагу на готовність Туреччини запропонувати власну вакцину світові, коли робота над нею буде повністю завершеною.
“Проблема вакцини перейшла до надзвичайної ситуації, оскільки близько сотні країн ще не мають доступу до вакцини проти COVID-19”, - стверджує політик.
Одночасно з цим у світі є держави, які зробили вже мільйони щеплень — на тлі повної відсутності ін’єкцій у сусідів на Землі.
Ердоган резюмував, що завершення пандемії та відновлення економіки не відбудеться без справедливого забезпечення доступу до антикоронавірусних препаратів. Він закликав світових лідерів поділитися вакцинами, якщо вони вже вакцинували мільйони своїх громадян.
Як повідомляв ONLINE.UA, вакцинація в Україні проти коронавірусу COVID-19 триває з 24 лютого, а загальна кількість щеплених осіб сягнула понад 200 тисяч. Початок кампанії з масової імунізації став можливий завдяки надходженню 500-тисячної партії доз вакцин CoviShield (AstraZeneca), але це не всі препарати, які у майбутньому розраховує отримати Україна.