1 листопада о 19:30 команда медіапроєкту Ukraїner представить повнометражний фільм про Україну — «Ukraïner. The Movie». Одночасно покази відбудуться також по всій Україні та закордоном. На мапі показів — зал під церквою у Лос-Анжелесі, сільська бібліотека у Царичанці, осередки українців в Амстердамі, Кракові, Ноттінґемі, цілий ЖК у Вишневому, митцівні і кінотеатри у мегаполісах, а також онлайн-трансляцію показу у реальному часі можна буде подивитися на ONLINE.UA.
Стрічка стане новим кроком у розвитку української тревел-журналістики та сторітелінгу. До цього формат експедицій і розповіді про культуру, ремесла, життя й побут людей, цікаві ініціативи в різних куточках України був частково втілений у проєкті Ukraїner, засновником якого є Богдан Логвиненко.
«Кілька років тому ми зрозуміли, що всі наші експедиції можна було б об'єднати в одному великому метрі. Ми мало знаємо про країну, у якій живемо. Ще менше ми її уявляємо. Нам страшенно хотілося б мати німецькі дороги, французькі круасани, італійську піцу, жити в британському житловому кварталі, називати гори «маленькими Альпами» і їздити відпочивати до «українських Мальдів». Нам так бракує уявлення про своє, власне. Ми хочемо через фільм «Ukraïner. The Movie» розширити межі розуміння нашої країни», — коментує Богдан.
«Ukraïner. The Movie» — це історія про буденне життя однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту. Фільм розповідатиме історії про героїв із різних куточків України, їхнє життя та побут, ремесла й мистецтво, цікаві ініціативи та культуру. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні, утім, ця різність об’єднує країну. Фактично стрічка «Ukraïner. The Movie» покаже один день із життя України. Фільм знято за підтримки Українського Культурного Фонду. Партнер показу у Києві — Довженко-Центр.
Нагадаємо, Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну. До творення проєкту залучено понад 300 волонтерів, а матеріали Ukraїner виходять уже десятьма мовами.
Перше коло експедицій Ukraїner тривало з червня 2016-го до жовтня 2018 року та охопило всі історичні регіони, крім тимчасово окупованих територій. Результатом цих розвідок стали понад 200 виданих історій на сторінках ukrainer.net, книжки «Ukraїner. Країна зсередини» та «Ukraïner. Ukrainian Insider». Наразі команда Ukraїner продовжує досліджувати традиції та фіксувати сучасну історію України.
Раніше ONLINE.UA розповідав, як 2010-го року Богдан Логвиненко залишив Україну, гадаючи, що при владі Януковича жити в країні неможливо. Відтак повернувся й почав опікуватися проектом Ukraїner, мета якого — розказати про нашу країну і українцям, і іноземцям.