У Держдепі США відреагували на чутки про можливе укладення угоди Вашингтоном і Берліном по "Північному потоку-2". Заступниця помічника американського держсекретаря у справах Європи і Євразії Моллі Монтгомері спростувала інформацію про те, що команда американського лідера Джо Байдена може погодитися на завершення будівництва скандального російського газопроводу. За її словами, ніякі переговори США і Німеччина на вищому рівні не ведуть, і ніяка угода, яка дозволила б продовжити будівництво трубопроводу, з німецькою стороною не готується. Категоричну позицію Вашингтона по "Північному потоку-2" представниця Держдепу озвучила під час брифінгу з представниками Конгресу, передає ONLINE.UA з посиланням на Axios.
На цьому брифінгу члени Конгресу США звинуватили команду Байдена в м'якій позиції по "Північному потоку-2" і розкритикували санкційну політику адміністрації президента США, яка, на думку конгресменів, не зможе зупинити будівництво газопроводу. Вони стурбовані тим, що Байден відмовився від жорсткої риторики по СП-2, оскільки не захотів псувати відносини з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Боротьбу по газопроводу вони вважають серйозним випробуванням для Байдена, і то, як він пройде його покаже, як новий президент США буде діяти щодо Росії.
Представники Держдепартаменту стверджують, що Байден не передумав блокувати Північний потік-2 і не має наміру укладати з командою Меркель таємних угод. Інформацію про секретні переговори з Берліном там назвали "обміном думками", що не має нічого спільного з переговорами. Моллі підкреслила, що адміністрація Байдена в ході звичайних дипломатичних розмов заявила про свою стурбованість з приводу трубопроводу у німців. До речі, німецька влада також заперечує існування "будь-яких брудних угод" з США, що стосуються "Північного потоку-2".
Важливо відзначити, що напередодні німецьке ділове видання Handelsblatt повідомляло, що Німеччина розглядає чотири варіанти дій по Північному потоку-2 через санкції США. За даними джерела, команда Меркель обговорює, як задовольнити претензії американців і змусити їх відмовитися від санкцій щодо компаній, що беруть участь в проєкті. Один з можливих варіантів - використовувати трубопровід як "запірний механізм", тобто припинити поставки газу по ньому, якщо Росія скоротить обсяги газу, які транспортуються через Україну. Другий варіант передбачає тимчасову зупинку будівництва на час продовження переговорів з США. Третій сценарій передбачає значне збільшення інвестицій в енергетичний сектор України і посилення співпраці в галузі енергетики. Згідно з четвертим варіантом, будівництво повинно бути завершено, незважаючи на погрози і критику проєкту, але це неминуче погіршить відносини з США.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в США почали розслідування відносно компаній, що вийшли з Північного потоку-2.