У Беслані (Північна Осетія) поліція затримала жінок, які під час панахиди за загиблими у теракті 2004 року зняли кофти і куртки, під якими були футболки з обвинуваченнями на адресу президента Росії Володимира Путіна.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Нову газету.
Повідомляється, що в школі №1 Беслана пролунав дзвінок на шкільну лінійку, після чого почалася панахида. П'ять жінок, які втратили в теракті близьких, зняли кофти і куртки, під ними виявилися футболки зі звинуваченнями на адресу Путіна. Співробітники ФСБ і поліцейські в штатському відтіснили жінок від центру залу, фактично заблокувавши в кутку.
Після панахиди начальник РВВС по Правобережному району Ібрагім Дулаєв підійшов до жінок і повідомив, що вони порушують ст. 20.2 КоАП і повинні проїхати до відділення. Жінки почали кричати, поліцейські відступили.
В акції брали участь: Елла Кесаєва (дочка Заріна була в заручниках); Емма Бетрозова (загинув чоловік Руслан, сини 16-річний Алан і 14-річний Аслан); Жанна Ціріхова (була заручницею разом з двома дочками, 8 річна Єлизавета Ціріхова загинула); Світлана Маргієва (була заручницею разом з дочкою Ельвірою, дочка загинула в неї на руках); Емілія Бзарова (в школі перебували двоє синів, чоловік і свекруха, 9-річний Аслан Дзасаров загинув).
Жінки вимагали розслідування трагедії. Говорили про те, що під час звільнення школи, коли заручники були всередині, спеціальні підрозділи вели шквальний обстріл школи, в тому числі - з вогнеметів і танків.
Крім активісток були затримані і журналісти. Їх повезли до відділку для з'ясування особи, після чого одній журналістці повідомили, що у неї фальшивий паспорт, а іншій пред'явили неналежне зберігання документів.
Як відомо, 1 вересня 2004 року терористи замінували школу №1 в Беслані і взяли в заручники дітей, їх батьків та працівників навчального закладу. На третій день російський спецназ почав штурм. В результаті теракту загинули 334 заручники (в основному діти).
Раніше повідомлялося, що Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів опублікувало документи, в яких йдеться про те, що голландський уряд спочатку називав причиною катастрофи Boeing рейсу МН17 дії бойовиків.