Учені досліджували більше 2500 дітей у віці 16 місяців і з'ясували, що діти, які сплять менше ніж 10 годин, частіше важать більше за дітей, які сплять як мінімум 13 годин, через більше вживання калорій, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Коментарі.
За словами вчених Університетського коледжу в Лондоні, збільшене споживання калорій загрожує ожирінням і проблемами в дорослому житті. Дослідники коледжу стежили за сном дітей і за їх раціоном протягом 5 місяців. Група дітей, які спали менше 10 годин, споживала в середньому 1 087 калорій, а група тих, хто спав більше - 982 калорії. Учені дійшли висновку, що через брак сну порушується регуляція гормонів, що відповідають за апетит.
Крім того, вдалося встановити ще один факт: гладкі діти легко засмучуються, батьки намагаються заспокоїти їх їжею - виходить замкнене коло.
Вчені не раз доводили, що брак сну змушує дорослих їсти більше. Щоб компенсувати нестачу сил внаслідок недостатнього сну, у дитини підвищується апетит, адже їжа дає заряд енергії. Навіть часткова нестача сну впливає на регулювання ваги, концентрацію інсуліну і інших ключових гормонів.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації