Представники Єврокомісії проведуть зустріч з чиновниками з європейських країн і запропонують їм законні підстави для отримання прибутків від заморожених російських активів.
Джерело: Bloomberg
Що відомо про план ЄС із використання заморожених активів Росії
Зокрема, представники Єврокомісії мають зустрітись із політиками з Іспанії, Бельгії, Італії, Франції та Німеччини вже 7 вересня, а потім із керівниками держав-членів ЄС.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше заявляла, що висуне законодавчу пропозицію до літніх канікул, але відтоді ці терміни зсунулися.
Згідно з документом, робоча група комісії підтримує реалізацію трьох основних пропозицій документа поетапно, а не всі відразу.
Ці кроки включають уточнення обсягу обов'язків за фінансовими зобов'язаннями, введення вимог до центральних депозитаріїв цінних паперів щодо розділення грошових залишків російських активів і переведення доходів до бюджету ЄС як зовнішніх призначених доходів.
Які доходи може принести використання заморожених російських активів
Очікується, що активи російського центрального банку, іммобілізовані в ЄС, принесуть близько 3 мільярдів євро непередбаченого прибутку.
Більше половини активів перебувають у грошових коштах і депозитах, а "значна сума" частини, що залишилася, перебуває в цінних паперах, які перетворяться на грошові кошти в міру погашення в найближчі два-три роки, - зазначається у матеріалі видання.
Багато з фондів перебувають у Бельгії у розрахункового гіганта Euroclear Ltd., де до першого кварталу цього року вони заробили майже 750 мільйонів євро.
Перспектива оподаткування та конфіскації непередбаченого прибутку порушує як юридичні, так і фінансові питання.
За словами людей, кілька країн висловили стурбованість тим, що використання доходів від активів може спонукати офіційних власників резервів відвернутися від євро.
Читайте також:
ООН и Турция хотят разблокировать активы роскомпаний — Anadolu;
ЕС разработал план использования замороженных денег РФ в пользу Украины
Споры между членами ЕС сдерживают новую финансовую помощь Украине — FT