Влада Європейського Союзу вперше застосувала режим санкцій за кібератаки, підтримавши рішення про замороження активів ГРУ РФ, а також розвідок Китаю та Північної Кореї. Варто звернути увагу на те, що ще в лютому з'явилася інформація, що Євросоюз може ввести санкції проти структур, пов'язаних з Росією і Китаєм, а також кількох приватних осіб за кібератаки. Ще тоді наголошувалося, що ці заходи можуть стати першим випадком застосування режиму кіберсанкцій ЄС, який зокрема передбачає заборону на в'їзд і заморожування активів. Однак лише в липні 2020 року, після декількох гучних міжнародних скандалів, у ЄС остаточно увірвався терпець. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву журналіста Рікарда Джозвяка.
"Посли ЄС сьогодні ухвалили рішення про заморожування активів російської військової розвідки ГРУ і розвідувальних служб Китаю та КНДР у зв'язку з кібератаками WannaCry, NotPetya і Cloud Hopper. Також будуть введені візові заборони і заморожування активів 6 російських і китайських чиновників", - зазначив іноземний журналіст.
Не можна також забувати про те, що Рада ЄС продовжила до 18 травня 2021 року дію режиму санкцій у відповідь на злочинну кібердіяльність.
"Витік даних, крадіжка інтелектуальної власності, атаки на ІТ-інфраструктуру та викрадення секретної інформації можуть у майбутньому призвести до того, що ЄС накладе санкції на відповідальних за такі дії іноземних юридичних та фізичних осіб", - наголосили в ЄС.
Що важливо розуміти, санкції можуть бути спрямовані на тих, хто вчиняє ці види кібердіяльності в будь-якому місці, незалежно від їхньої національності та місцеперебування.
"Основною метою залишається стримування і реагування на кібератаки, спрямовані проти ЄС або його держав-членів. Обмежувальні заходи включають заборону на в'їзд осіб до ЄС і заморожування активів фізичних і юридичних осіб. Крім того, фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надавати кошти тим, хто включений до переліку" - пояснили у Раді ЄС.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що палата представників США схвалила поправку, яка передбачає нові санкції щодо компаній, які допомагають Росії завершити будівництво спірного газопроводу "Північний потік-2" до Німеччини.