У Франції не визнали відстежування за смартфоном хворих на COVID-19 порушенням прав і свобод людей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на рішення представників Національної комісії з інформатизації та свобод.
За офіційними даними, експерти вивчили питання безпосередньо навколо застосунку StopCovid, який використовують для дотримання самоізоляції інфікованих.
"Беручи до уваги надзвичайні обставини, спричинені санітарною кризою, Національна комісія вбачає можливість застосування StopCovid, але із застереженням, що додаток діятиме у контексті реалізації стратегії виходу з карантину із забезпеченням захисту приватного життя тих, хто його застосовує", - констатували у комісії.
Додаток буде демонструвати користувачам ймовірних інфікованих поблизу них — якщо обидва мають його на смартфонах. Власники пристроїв будуть відомі під псевдонімами, а дані геолокації ніде не зберігатимуться. Також зазначається, що користування повинно бути цілком добровільним.
Для того, щоб впровадити додаток на національному рівні, його повинен підтримати парламент.
Нагадаємо, станом на 26 травня у Франції підтвердили вже 183 тисячі випадків коронавірусу COVID-19. Кількість померлих сягнула понад 28 тисяч. До 10 липня у країні триває надзвичайний санітарний стан.
Як повідомляв ONLINE.UA, план порятунку канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона не знайшов підтримки в ЄС. Австрія, Нідерланди, Данія і Швеція, які назвали себе "економною четвіркою" вважають невигідним надавати безоплатну фінансову допомогу найбільш постраждалим країнам від коронавірусу. Вони пропонують надавати допомогу не у вигляді субсидій, а давати гроші на підтримку економіки в борг у вигляді кредитів.