У світі станом на березень 2021 року зареєстрували вже кілька достатньо поширених штамів коронавірусу. Найбільш активними серед них стали так звані британська, південноафриканська та бразильська мутації — їх виявили вже у багатьох країнах за межами місць походження. Напередодні з’явилася інформація щодо нового штаму, з приводу якого вже почали розслідування у Франції. Новий ймовірний різновид отримав попередню назву “бретонського”. Про це повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Ouest France.
Згідно з уточненням управління охорони здоров’я країни, назву штам отримав через походження на північному заході Франції — в регіоні Бретань. Принаймні 8 осіб стали ідентифікованими носіями цього різновиду коронавірусу.
Фахівці не мають достатніх відомостей про його відмінності від класичного COVID-19, Однак припускають — бретонський штам може уникати звичайної скринінгової перевірки. Утім, це також необхідно підтвердити.
За даними медіа, нову форму могли виявити уперше в лікарняному центрі Ланьйона наприкінці лютого. Наразі “тривають дослідження для оцінки його здібності до поширення й серйозності”.
Поки що на сьогоденній стадії бретонський штам коронавірусу вважають таким, що поширюється виключно локально. Про нього уперше почали говорити в ситуаціях, коли пацієнти лікарні демонстрували усі ознаки COVID-19, однак один за одним проходили негативні ПЛР-тести.
Наразі немає відомостей щодо його відмінності у питанні заразності чи летальності, важкості перенесення — якими, наприклад, вже відома британська мутація коронавірусу.
Нагадаємо, ситуація у світі попри початок масових кампаній з імунізації у багатьох країнах продовжує загострюватися. Безпосередньо в Україні збільшується кількість областей, які опинилися у “червоній зоні” адаптивного карантину чи на відповідній межі.
Як повідомляв ONLINE.UA, Міністерство охорони здоров’я запевнило, що не обмежуватиме використання ліцензійного аналога британо-шведської вакцини CoviShield в Україні. Міністр Максим Степанов стверджує, що станом на 15 березня в Україні не зареєстрували жодних випадків із серйозними побічними ефектами, через які б можливо було питання тимчасової зупинки вакцинації.