У Франції знайшли ознаки нового штаму коронавірусу
Категорія
Світ
Дата публікації

У Франції знайшли ознаки нового штаму коронавірусу

У Франції знайшли ознаки нового штаму коронавірусу
Джерело:  online.ua

У світі станом на березень 2021 року зареєстрували вже кілька достатньо поширених штамів коронавірусу. Найбільш активними серед них стали так звані британська, південноафриканська та бразильська мутації — їх виявили вже у багатьох країнах за межами місць походження. Напередодні з’явилася інформація щодо нового штаму, з приводу якого вже почали розслідування у Франції. Новий ймовірний різновид отримав попередню назву “бретонського”. Про це повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Ouest France.

Згідно з уточненням управління охорони здоров’я країни, назву штам отримав через походження на північному заході Франції — в регіоні Бретань. Принаймні 8 осіб стали ідентифікованими носіями цього різновиду коронавірусу.

Фахівці не мають достатніх відомостей про його відмінності від класичного COVID-19, Однак припускають — бретонський штам може уникати звичайної скринінгової перевірки. Утім, це також необхідно підтвердити.

За даними медіа, нову форму могли виявити уперше в лікарняному центрі Ланьйона наприкінці лютого. Наразі “тривають дослідження для оцінки його здібності до поширення й серйозності”.

Поки що на сьогоденній стадії бретонський штам коронавірусу вважають таким, що поширюється виключно локально. Про нього уперше почали говорити в ситуаціях, коли пацієнти лікарні демонстрували усі ознаки COVID-19, однак один за одним проходили негативні ПЛР-тести.

Наразі немає відомостей щодо його відмінності у питанні заразності чи летальності, важкості перенесення — якими, наприклад, вже відома британська мутація коронавірусу.

Нагадаємо, ситуація у світі попри початок масових кампаній з імунізації у багатьох країнах продовжує загострюватися. Безпосередньо в Україні збільшується кількість областей, які опинилися у “червоній зоні” адаптивного карантину чи на відповідній межі.

Як повідомляв ONLINE.UA, Міністерство охорони здоров’я запевнило, що не обмежуватиме використання ліцензійного аналога британо-шведської вакцини CoviShield в Україні. Міністр Максим Степанов стверджує, що станом на 15 березня в Україні не зареєстрували жодних випадків із серйозними побічними ефектами, через які б можливо було питання тимчасової зупинки вакцинації.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?