Український уряд мав намір розглянути законопроєкт про зміни в закон про люстрацію ще 1 липня 2020 року, проте тоді його повернули на доопрацювання. Причиною затримки в Міністерстві юстиції назвали позицію деяких народних обранців. В першу чергу, йдеться про тих депутатів, які вкрай неоднозначно ставляться до питання люстрації. Заступник міністра юстиції, Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина звернув увагу українців на те, що є нардепи, які взагалі не сприймають скасування люстрації. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "РБК-Україна".
"А інші хочуть, щоб її скасували повністю. І такий більш-менш врівноважений документ, який виконує рішення ЄСПЛ, але не скасовує люстрацію повністю, призводить саме до такої реакції – несприйняття", – пояснив представник українського уряду.
Варто нагадати про те, що раніше глава держави Володимир Зеленський заявив, що в Україні є люди, яким не можна скасовувати люстрацію. Водночас остаточне рішення щодо закону про люстрацію – за українським судом.Також нещодавно спікер Ради Дмитро Разумков публічно визнав, що не підтримує люстрацію в Україні. Він поскаржився на те, що під люстрацію потрапила значна кількість людей, які були ефективні і "не були замазані в гучних скандалах". Політик переконаний, що тих політиків, які були замішані у корупції, потрібно садити, а не звільняти. За словами глави ВРУ, відповідальність повинна бути персональною.Як уже згадувалося раніше, Європейський суд з прав людини понад рік тому ухвалив перше рішення в частині законності української люстрації. Що важливо розуміти, вже тоді ЄСПЛ розкритикував окремі положення закону про очищення влади та присудив моральну компенсацію по 5 тисяч євро першим п'ятьом позивачам. Український уряд робив все можливе, щоб оскаржити це рішення у Великій палаті ЄСПЛ, однак йому не вдалося це зробити — в кінці лютого поточного року воно набрало чинності.Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 18 грудня офіційно стало відомо, що довгоочікуване засідання Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі "Україна і Нідерланди проти Російської Федерації", яка стосується подій на окупованому Донбасі, уже призначили на 15 вересня 2021 року.