Міністр охорони здоров'я Максим Степанов оголосив. що у відомстві триває обговорення щодо створення санітарно-епідеміологічної служби — вона підпорядковуватиметься міністерству. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його брифінг 28 травня.
За його словами, державна санітарно-епідеміологічна служба не буде відокремлена в окрему структуру.
"…Щодо виділення в окремий орган центральної виконавчої влади — таке питання ми наразі не розглядаємо, ми розглядаємо створення протиепідеміологічної служби саме у складі міністерства охорони здоров’я, яка б виконувала дуже чіткий функціонал… В тому числі встановлення інфекційного контролю, реагування на відповідні ситуації…", - зауважив Степанов.
Нагадаємо, станом на ранок у четвер, 28 травня, на території України підтвердили вже 22 382 інфікованих коронавірусом COVID-19. Зростання за добу лишається високим - 444 за попередній день.
З 22 травня почався новий етап виводу країни з карантинних обмежень. Вже у понеділок, 25 числа, відновили роботу метрополітени у Києві, Харкові, Дніпрі. Водночас окремі регіони ще не послабили карантин через наявну епідемічну ситуацію.
Як повідомляв ONLINE.UA, на тлі поширення коронавірусу COVID-19 приблизно кожен шостий представник людства віком до 29 років втратив роботу. За словами фахівців Міжнародної організації праці ООН, пандемія вдарила одразу по багатьох напрямках, наслідки цього будуть суттєвими довгий час.
У МОТ зауважили, пандемія призвела не тільки до зростання безробіття, але й пошкодила систему освіти — створила нові перешкоди на шляху тих, хто намагається змінити професію чи взагалі тільки увійти на ринок праці.