У Києві зіштовхнулися 5 авто: з'явилися фото
Категорія
Події
Дата публікації

У Києві зіштовхнулися 5 авто: з'явилися фото

У Києві зіштовхнулися 5 авто: з'явилися фото
Джерело:  Еспресо

У вівторок, 25 квітня, у Києві зіштовхнулися 5 автомобілів, в результаті аварії дві жінки зазнали поранень.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Вартові.Еспресо.

ДТП сталася на вулиці Олени Теліги. За словами учасників аварії, седан Daewoo Lanos наздогнав універсал Subaru. Через нехтування правилами дорожнього руху інші водії не змогли дотриматись безпечної дистанції та спричинили подальші зіткнення.

Читайте також: На Дніпропетровщині ВАЗ зіткнувся з Opel, є загиблі: опубліковані фото

Крім перших двох авто в аварію потрапили також BMW, Volkswagen та Fiat. У результаті ДТП дві жінки отримали поранення. Їх з травмами різного ступеню тяжкості забрала "швидка".

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Коти можуть допомогти у розробці космічних роботів

кіт
Джерело:  online.ua

Американські науковці проаналізували переорієнтацію роботів у повітрі за допомогою котячого хвоста та дійшли висновку, що ссавці вже ефективно оптимізували такий рух. Саме це дає можливість зробити роботів з легшими та ефективнішими хвостами, показуючи, як тварини використовують фізику для маневрування.

Головні тези:

  • Тварини обертають тіло завдяки складним 3D-кривим в хвостах, що надихає дослідників на створення біомеханічних рішень у робототехніці.
  • Аналізуючи структуру та функції хвостів ссавців, науковці розробили оптимізовані симуляції для покращення маневреності роботів.

Наука знову орієнтується на тварин

За словами вчених, вони виділяють 2 типи хвостів хребетних:

  1. важкі м'язисті хвости ящірок, які забезпечують обертання в одній площині, завдяки чому вирішили створити роботів з жорстким хвостом,

  2. легші хвости ссавців, які приводяться в рух сухожиллями.

Що важливо розуміти, хвости ссавців формують складні 3D-криві, що дають можливість ефективно обертати тіло та дають уявлення як про біомеханіку, так і про дизайн роботів.

Фото: depositphotos.com

Науковці намагалися зрозуміти, як хвіст допомагає тваринам і роботам маневрувати в повітрі, зосередившись на інерційних придатках, що створюють обертання тіла.

Проаналізувавши хвости ссавців, вчені виявили, що збільшення кісткових сегментів в межах однієї довжини покращує здатність до обертання. Щоб оцінити ефективність хвоста, вони розробили симуляції, які оптимізують траєкторії хвоста для точних обертань тіла. Порівняно з попередніми моделями, які мали жорсткі структури, їхній підхід враховує деформативність та реалістичні обмеження контролю.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?