В результаті досліджень вченим вдалося з'ясувати, що частота першого психотичного епізоду варіюється в залежності від регіонів і груп населення. Вказано, що науковці визначили групи людей з підвищеним ризиком розвитку серйозних психічних розладів, провівши багатонаціональні дослідження в шести країнах світу. За словами фахівців, молоді чоловіки (до 24 років), етнічні меншини, а також люди, що живуть в соціально та економічно нещасних районах, з більшою ймовірністю зіткнуться з проявами одного або декількох важких психічних розладів. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на JAMA Psychiatry.
"В них частіше виникає шизофренія, біполярний афективний розлад і депресія з психотичними симптомами, такими як галюцинації, марення і когнітивна дезорганізація. Але до 35-річного віку, дані для чоловіків і жінок поступово вирівнюються. При цьому у жінок у віці 45-54 років ймовірність першого епізоду психозу трохи вище, ніж серед чоловіків в тій же віковій групі", - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що на початку науковці виявили 2774 осіб з підозрою на перший епізод психозу, які зверталися за психіатричною допомогою в тих районах, в яких здійснювалося дослідження. З них 1 578 чоловіків та 1 196 – жінок.
"Середній вік учасників становив 30 років. Аналіз даних показав восьмикратні розбіжності в частоті першого епізоду психозу в різних районах. Так, в Сантьяго, Іспанія, було виявлено 6 нових випадків на 100 000 жителів на рік, в Парижі, Франція – 46 на 100 000, а в Рібейран-Прету, Бразилія – 21 випадок", - пише видання.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно нове наукове дослідження пояснило, як нудьга під час постійного сидіння вдома може допомогти людині та суспільству. Дослідження отримало назву "Знуджений Джордж допомагає іншим: гіпотеза й прагматичне значення нудьги та просоціальної поведінки".