У Меркель раптово виступили за негайне блокування Північного потоку-2
Категорія
Політика
Дата публікації

У Меркель раптово виступили за негайне блокування Північного потоку-2

У Меркель раптово виступили за негайне блокування Північного потоку-2
Джерело:  online.ua

Європа вже офіційно відмовилася від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Проти нього рішуче виступають і США, але канцлерка Німеччини Ангела Меркель продовжує підтримувати путінський проєкт, намагаючись переконати американського лідера Джо Байдена в його безпеці і вигідності для всіх. Але 31 березня координатор уряду Німеччини з трансатлантичної співпраці, депутат партіїМеркель ХДС Петер Байєр раптово закликав владу ввести мораторій на будівництво "Північного потоку-2", оскільки цього чекають американці, з якими Берліну не варто сваритися. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на WirtschaftsWoche.

"Цей проєкт є серйозним каменем спотикання для відновлення трансатлантичних відносин. Американці чекають, що ми не тільки змінимо нашу риторику, а й дозволимо діям говорити самі за себе. Тому я виступаю за мораторій на будівництво Північного потоку-2. Сильна Європа - так. ізоляція від США - ні", - заявив Байєр, слова якого джерело розцінило як сигнал про зміну політики Німеччини щодо російського газопроводу.

Як відомо, в Бундестазі також розмірковують над тим, щоб використовувати трубопровід Північний потік-2 як "запірний механізм", щоб була можливість припиняти поставки газу по ньому, якщо Росія скоротить обсяги газу, які транспортуються через Україну. У команді Меркель також не виключають, що доведеться тимчасово зупинити будівництво на час продовження переговорів з США. Також в якості компромісу в ФРН думають над тим, щоб значно збільшити інвестиції в енергетичний сектор України і посилити співпрацю в області енергетики.

Колишній посол Німеччини в США і Великій Британії, глава Мюнхенській конференції з питань безпеки Вольфганг Ішингер при цьому вважає, що команда Меркель може запропонувати США компроміс, який влаштує Байдена. На його думку, Німеччина може укласти з США і ЄС енергетичний договір, спрямований на якнайшвидший перехід до поновлюваних джерел енергії, зміцненню цілісності європейського газового ринку і посилення підтримки України. Крім того, Ішингер вважає ефективним посилення тиску на "Газпром", щоб Росія і ЄС покращили відносини, що посприяє завершенню проєкту без перешкод.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Польща вживає рішучих заходів проти Північного потоку-2.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?