Європа вже офіційно відмовилася від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Проти нього рішуче виступають і США, але канцлерка Німеччини Ангела Меркель продовжує підтримувати путінський проєкт, намагаючись переконати американського лідера Джо Байдена в його безпеці і вигідності для всіх. Але 31 березня координатор уряду Німеччини з трансатлантичної співпраці, депутат партіїМеркель ХДС Петер Байєр раптово закликав владу ввести мораторій на будівництво "Північного потоку-2", оскільки цього чекають американці, з якими Берліну не варто сваритися. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на WirtschaftsWoche.
"Цей проєкт є серйозним каменем спотикання для відновлення трансатлантичних відносин. Американці чекають, що ми не тільки змінимо нашу риторику, а й дозволимо діям говорити самі за себе. Тому я виступаю за мораторій на будівництво Північного потоку-2. Сильна Європа - так. ізоляція від США - ні", - заявив Байєр, слова якого джерело розцінило як сигнал про зміну політики Німеччини щодо російського газопроводу.
Як відомо, в Бундестазі також розмірковують над тим, щоб використовувати трубопровід Північний потік-2 як "запірний механізм", щоб була можливість припиняти поставки газу по ньому, якщо Росія скоротить обсяги газу, які транспортуються через Україну. У команді Меркель також не виключають, що доведеться тимчасово зупинити будівництво на час продовження переговорів з США. Також в якості компромісу в ФРН думають над тим, щоб значно збільшити інвестиції в енергетичний сектор України і посилити співпрацю в області енергетики.
Колишній посол Німеччини в США і Великій Британії, глава Мюнхенській конференції з питань безпеки Вольфганг Ішингер при цьому вважає, що команда Меркель може запропонувати США компроміс, який влаштує Байдена. На його думку, Німеччина може укласти з США і ЄС енергетичний договір, спрямований на якнайшвидший перехід до поновлюваних джерел енергії, зміцненню цілісності європейського газового ринку і посилення підтримки України. Крім того, Ішингер вважає ефективним посилення тиску на "Газпром", щоб Росія і ЄС покращили відносини, що посприяє завершенню проєкту без перешкод.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Польща вживає рішучих заходів проти Північного потоку-2.