Міністерство юстиції України за 3,5 роки повністю погасило заборгованість перед українцями за рішеннями Європейського суду з прав людини. Більшість рішень були ухвалені у період з 2008 по 2013 роки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Мін'юсту.
Заступник міністра юстиції України - уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина заявив, що Україні від попередньої влади залишилися понад 3 тисячі рішень Європейського суду з прав людини на користь українських громадян, які ігнорувалися владою роками.
Читайте також: Суд дозволив стягнути з "Газпрому" штраф в 171 млрд грн, - Мін'юст
"Здебільшого – це типові справи щодо невиконання державою рішень національних судів. Ці рішення ЄСПЛ виносилися на підставі того, що попередня влада в країні впродовж 20 років приймала популістські закони, які стосувалися пільг для чорнобильців, афганців та дітей війни, введення мораторію на виконання певними суб’єктами рішень національних судів", - зазначив Ліщина.
"Дане законодавство не було підкріплене фінансовою спроможністю держави виконувати взяті на себе зобов’язання. Така ситуація і стала причиною того, що ЄСПЛ порушував справи за поданнями тисяч українців і виносив рішення про стягнення з України відповідної заборгованості", - наголосив міністр.
Він зауважив, що вперше за роки незалежності з 2014 року Мінюст почав масштабну роботу з врегулювання подібних справ. За ці роки за позовами ЄСПЛ українцям були виплачені кошти у повному обсязі.
Міністерство повідомляє, що з 2014 року урядом було надіслано до ЄСПЛ 414 декларацій щодо укладення дружнього врегулювання конфлікту. За цей період Європейський суд з прав людини прийняв рішення про дружнє врегулювання спору щодо 1 236 заяв на суму 1,4 млн євро та 21 тис. гривень справедливої компенсації.
Як повідомляв ONLINE.UA, президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Протоколів №15 та №16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод".