У МОЗ пояснили, що більш шкідливе для організму – кальян чи сигарети
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

У МОЗ пояснили, що більш шкідливе для організму – кальян чи сигарети

У МОЗ пояснили, що більш шкідливе для організму – кальян чи сигарети
Джерело:  online.ua

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун поділилася в своєму Facebook рекомендаціями, які стосуються використання популярних серед деякої частини молоді кальянів. Як повідомляє ONLINE.UA, очільниця МОЗ висловила вкрай негативну позицію щодо вживання тютюнового диму через кальяни.

Свою точку зору проти кальянів Уляна Супрун пояснює кількома аргументами:

  1. Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених сигарет. Адже під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс куріння кальяну вдихає 74.1 л диму.

  2. Дим кальяну містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки, які в тому числі притаманні диму цигарок. Це нітрозаміни, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), формальдегід і бензол. Також внаслідок спалювання вугілля виділяється оксид вуглеводню.Люди, які вживають кальян протягом півгодини, отримують велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі — гіпоксію.

  3. Дим кальянів містить токсичні речовини, які також можуть спричиняти рак легень та інші види раку, серцево-судинні та респіраторні захворювання.

  4. Куріння кальяну підвищує частоту серцебиття, середній артеріальний тиск та індекс збільшення аорти. Це призводить до артеріальної жорсткості. Навіть одна «сесія» куріння кальяну впливає на серцебиття та кров’яний тиск.

  5. Куріння кальяну також викликає залежність, адже в кальянній суміші присутній той же нікотин, як і в сигаретах.

  6. Діти, народжені в жінок, які під час вагітності часто курили кальян, мають вищий ризик розвитку респіраторних захворювань. А також можуть народжувати з меншою вагою, ніж діти некурців.

  7. Навіть якщо курити безтютюновий кальян, уникнути шкоди для здоров’я не вийде. Людині небезпечно вдихати будь-які продукти згоряння, навіть ароматизовані. Курці кальяну зазвичай затягуються глибше, ніж курці сигарет — токсичні речовини потрапляють у нижні частки легень, що підвищує ризик розвитку важких респіраторних захворювань.

  8. Куріння кальянів становить також іншу небезпеку: передаючи трубку між різними людьми, можна підчепити туберкульоз, гепатит А, грип, герпес та інші інфекції.

Крім того, кальяни, як пише Уляня Супрун, шкодять і пасивним курцям — людям, які його вдихають, перебуваючи в одному приміщенні. Це пояснюється тим, що вони дихають не лише тютюновим димом, а й продуктами згоряння.

На думку очільниці Мінздраву, найкращою альтернативою курінню кальяну чи сигарет є здоровий відпочинок у колі друзів та рідних. Дружні розмови, сміх і танці.

Нещодавно і з’явилась інформація про те, що Уляна Супрун не збирається добровільно подавати у відставку і буде продовжувати втілювати медичну реформу до формування нового складу уряду. Це станеться не раніше кінця вересня. Також міністр повідомила, що після майбутньої відставки з посту очільниці МОЗ не буде залишати Україну, а продовжить політичну діяльність у новому форматі.

За неофіційною інформацією, Уляна Супрун може стати наступним депутатом від однієї в нових політичних партій.

Нагадаємо, що вчора в уряді повідомил и про суттєву зміну кількості багатодітних сімей в Україні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?