У місії МАГАТЕ на ЗАЕС не буде британських та американських експертів
Категорія
Світ
Дата публікації

У місії МАГАТЕ на ЗАЕС не буде британських та американських експертів

У місії МАГАТЕ на ЗАЕС не буде британських та американських експертів
Джерело:  online.ua

МАГАТЕ зібрала групу експертів для відвідування Запорізької атомної електростанції вже наступного тижня. До команди увійдуть голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі з Аргентини та 13 інших експертів із переважно нейтральних країн. Ні США, ні Велика Британія не представлені.

Джерело: The New York Times

МАГАТЕ визначилась зі складом місії на ЗАЕС

У штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні відмовилися коментувати заплановану місію. Речник підтвердив, що агентство «веде активні консультації щодо неминучої місії МАГАТЕ» на станцію.

До складу місії МАГАТЕ входять експерти з Польщі та Литви, країн, які Україна вважає дружніми, а також інші з Сербії та Китаю, на які Україна дивиться з глибокою підозрою через їхні дружні стосунки з Москвою.

Решта членів — з країн, які здебільшого стояли осторонь війни в Україні або тримали відкритими канали з Кремлем. Серед них Албанія, Франція, Італія, Йорданія, Мексика та Північна Македонія.

Перемовини про візит МАГАТЕ тривали тижнями, оскільки велися суперечки про склад інспекційної групи та про те, чи поїде вона на завод через територію, окуповану російськими військами чи контрольовану урядом у Києві.

Високопоставлений дипломат, знайомий з ходом переговорів, сказав, що Росія дала дозвіл на інспекційну групу та вказала, що погодилася на вимогу України, щоб місія розпочалася з території, яку вона контролює, а не з території, окупованої Росією.

Москва заявила, що підтримує роботу МАГАТЕ, але проігнорувала прохання вивести війська з АЕС та її околиць для створення демілітаризованої зони.

Обстріли ЗАЕС

"Енергоатом" повідомив про обстріл росіянами ЗАЕС 26 серпня.

Там вважають, що обстріли покликані посилити тиск на персонал станції перед можливим візитом МАГАТЕ, щоб «запобігти їм розкрити докази злочинів окупантів на станції та використання її як військової бази».

Нагадаємо, що 25 серпня ЗАЕС тимчасово втратила електроживлення за межами майданчика після того, як було пошкоджено важливий високовольтний дріт, що змусило станцію покладатися на резервне електропостачання.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?