Через ситуацію з коронавірусом, що стрімко погіршується, виник ризик вимушеного переводу школярів на дистанційне навчання. У міністерстві освіти не виключають, що не всі діти зможуть повернутися за парти після осінніх канікул. 21 жовтня тимчасово виконуючий обов'язки міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет пояснив, як будуть вчитися діти після канікул - хто буде вчитися очно, а кому доведеться перейти на онлайн-уроки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пост міністра в соцмережі.
"Наша позиція: діти повинні вчитися в повноформатному режимі і отримувати якісну освіту. Залежно від епідемічного кольору регіону деякі школи почнуть очне навчання, деякі, якщо це "червона" зона, залишаться на дистанційному. На жаль", - пояснив Шкарлет.
Чиновник запевнив, що міністерство прагне забезпечити навчання дітей в повноформатному режимі, але зараз, як зазначив Шкарлет, ситуація складна і вимагає відповідальності.
"Хочу проінформувати, що ми спільно з Міністерством охорони здоров'я будемо забезпечувати навчання 1-4 класів в очному форматі (після канікул), а 5-11 класів - в залежності від епідемічного рівня: в змішаному або дистанційному форматах", - уточнив Шкарлет.
Він додав, що МОН розраховує на кращий сценарій розвитку пандемії коронавіруса в Україні, але готується до різних викликів.
Нагадаємо, що через погіршення епідситуації в Україні було вирішено почати осінні канікули в школах на тиждень раніше - з 15 по 30 жовтня. Рішення з цього питання брали місцева влада, тому в одних регіонах школи пішли на канікули з 19 жовтня, в інших - з 21 числа, а в деяких школярі продовжують вчитися. Причиною введення канікул в школах є також і місцеві вибори 25 жовтня. Влада вирішила не ризикувати і відправити дітей відпочивати, поки будуть працювати виборчі дільниці в установах освіти.
Як відомо, в Україні вже продовжили адаптивний карантин до 31 грудня 2020 року, але діє він тепер за новими правилами. Вони в першу чергу стосуються розподілу регіонів на карантинні зони. Відтепер в "помаранчеву" зону з посиленими обмеженнями ризикують потрапити ті міста та області, в яких протягом п'яти днів поспіль зайнято від 50 до 70% лікарняних ліжок і / або проводиться менше 48 тестів на 100 тисяч населення. При цьому в "червону" зону будуть включати регіони, в яких захворюваність протягом 14 днів становить понад 320 випадків на 100 тисяч населення. До цього показник захворюваності розраховувався динамічно - карантин червоною карантинної зони вводився тільки в тих населених пунктах, де в п'ять разів був перевищений середній показник захворюваності по країні.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 21 жовтня в Україні зафіксували 6719 нових випадків зараження, це абсолютний антирекорд з початку пандемії. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 315 826 чоловік, з них 5927 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавирусной хворобою.