Очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що бустерну дозу вакцини від COVID-19 роблять за умови зниження рівня захисту імунной системи після основної вакцинації, тоді як додаткову дозу препарату для щеплення застосовують, щоб підтримання належного захисту в людей, які мають важкі хвороби.
Джерело: прес-служба МОЗ.
Ревакцинація від COVID-19 в Україні
Бустерна доза - це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза - це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту, - підкреслив Ляшко.
Міністр зазначив, що у рамках запобіганню поширення інфекції в Україні почали проводити як ревакцинацію, так і додаткове щеплення.
За словами Ляшко. в Україні поки що третю дозу вакцини отримали 367 громадян, тоді як додаткове щеплення отримали 529 чоловік.
Віктор Ляшко (фото - wikipedia.org)
Міністр нагадав, що додаткове щеплення можна отримати через 28 днів після завершення основного курсу вакцинації. Його можуть отримати:
онкохворі люди;
ВІЛ-інфіковані люди;
люди які перенесли трансплантацію органів або ж стовбурових клітин;
люди, які страждають через аутоімунні захворювання та отримують імуносупресивну або ж
імуномодулюючу терапію;
люди після хімієтерапії та променевої терапії;
люди, які отримували високі дози стероїдів за місяць до вакцинації.
Ляшко повідомив, що ревакцинація введена для медичних працівників і співробітників будинків інтернатного типу, оскільки вони перебувають в групі ризику за професією. Їм дозволено щепитися через 6 місяців після завершення курсу вакцинації.
Отримання ревакцинальної дози передбачає видачу документів про вакцинацію, які будуть чинними 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19, - зазначив міністр.
Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні
За словами головного лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, при заражені штамом Омікрон температура тіла може на початку хвороби сягати 39 градусів і навіть вище, однак у хворих не виникає серьйозної дихальної недостатньості.
Голубовська зазначила, що штамом Омікрон могуть заразитись як вакциновані, так і не вакциновані громадяни.
Омікрон характерізується дуже високою передачею, але викликає менш тяжке протікання хвороби COVID-19.
Інфекционіст повідомила, що поширення штаму Омікрон викличе зростання захворюванності, але наслідки будуть не такими тяжкими, як при штамі Дельта.
Читайте також:
Відомий лікар назвав особливості штаму Омікрон
В G7 назвали найстрашнішу загрозу для глобальної медичної системи