У Міністерстві охорони здоров'я кілька місяців збирали важливі дані про поширення коронавірусу COVID-19 Україною та світом, а також класифікували усі випадки. Окремі факти наразі розкрив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його публікацію у Facebook.
Згідно з оприлюдненими даними, приблизно 45% усіх інфікованих українців (а їх 24 379) - це люди, вік яких коливається від 20 до 49 років.
"4 дні поспіль в Україні кількість активних хворих менша ніж кількість завершених випадків (люди, які одужали + померлі). Станом на 13 липня відсоток завершених випадків - 51,5%", - зауважив Ляшко.
За даними міністерства, найменшою кількістю активних випадків на 100 тисяч населення, що говорить про низьку ймовірність інфікування, відзначилися:
Луганська область - 0,9;
Херсонська - 1,5;
Полтавська - 1,7;
Дніпропетровська - 2,8;
Сумська - 3,7;
Запорізька - 5,0.
"За весь 2019 рік у світі близько 690 тисяч людей померли від ВІЛ-асоційованих хвороб. На сьогодні, а це трішки більше ніж пів року, від COVID-19 померло вже понад 570 тисяч осіб. З такими темпами, COVID-19 до кінця року може стати в один ряд з захворюваннями та явищами, які спричиняють найбільший тягар на здоров'я в світі: діабет, туберкульоз, дорожньо-транспортні пригоди та перевищить не лише ВІЛ, а і малярію, вбивства та самогубства", - наголосив Ляшко.
Станом на ранок у понеділок, 13 липня, в Україні підтвердили 54 133 діагнози COVID-19.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно у виданні EEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology оприлюднили шокуюче дослідження співробітників Лабораторії Лінкольна при Массачусетському технологічному інституті — науковці вперше помітили зміни в голосі безсимптомних носіїв коронавірусу SARS-CoV-2. За словами вчених, коронавірус має власні "вокальні" біомаркери.