Україна - єдина країна в Європі, де ще не почалася вакцинація проти коронавіруса, хоча президент Володимир Зеленський ще минулого літа обіцяв, що наша країна буде однією з перших, хто закупить ефективну і безпечну європейську вакцину. Початок вакцинації і закупівля вакцин відбуваються в повній секретності, чим обурені українці. 30 січня заступник голови МОЗ Віктор Ляшко відкрив завісу таємничості і уточнив, коли почнеться вакцинація та як вакцини Pfizer і Sinovac розподілять між українцями, якщо вони надійдуть в Україну одночасно. За його словами, вакцина Pfizer піде на вакцинацію медиків. Кому не вистачить вакцини Pfizer, за словами Ляшка, будуть робити щеплення Sinovac. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BBC News Україна.
Ляшко заявив, що ніякої секретності навколо вакцинації проти коронавіруса в Україні немає. За його словами, в рамках механізму Covax Україна розраховує отримати вакцину Pfizer або Astrazeneca. Також він запевнив, що крім вакцини Sinovac, яка показує низьку ефективність, МОЗ веде переговори про закупівлі з ще шестьмі виробниками.
Що стосується розподілу вакцин, то, як зазначив Ляшко, Pfizer відразу піде на мобільні бригади і для вакцинації медичних працівників.
"Pfizer буде їхати з холодильника з температурою - 80 в холодильник, де буде +2. При таких умовах вона може зберігатися 5 днів. Через такі температурні умови найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer в мобільних бригадах для лікарів. Якщо приїде 300 тисяч доз Pfizer, вистачить для лікарів і соціальних працівників. Приїде 100 тисяч доз, то тільки для лікарів ", - уточнив Ляшко.
При цьому заступник голови МОЗ додав, що кому не вистачить вакцини Pfizer, будуть робити Sinovac.
Нагадаємо, напередодні Кабмін затвердив календарний план вакцинації населення від коронавіруса в 2021 році. Вакцинація розпочнеться у другій половині лютого. Згідно з планом:
з лютого по квітень будуть вакциновані 367 тис. осіб - медики стаціонарних установ, де лікують COVID-19, і військові, які беруть участь в ООС;
з квітня по травень - запланована вакцинація людей старше 80 років і співробітників первинної медичної допомоги (1,9 млн осіб);
з травня по червень - вакцинація медиків інших категорій (363 тис. осіб);
з червня по липень - вакцинація 2,9 млн осіб у віці 70-79 років;
з липня по серпень - вакцинація співробітників структур держбезпеки (640 тис.осіб);
з серпня по вересень - вакцинація 2,3 млн осіб у віці 65-69 років;
з вересня по жовтень - вакцинація співробітників сфери освіти (1,4 млн осіб);
з жовтня по листопад - вакцинація 2,8 млн осіб у віці 60-64 роки;
з листопада по грудень - вакцинація інших категорій населення (1,7 млн осіб).
Всього у 2021 році передбачена безкоштовна вакцинація 14,4 млн громадян з різних категорій.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що парламент розкритикував Кабмін за провал вакцинації від коронавіруса в Україні.