Росія стабільно намагається вийти з переговорів по Донбасу, тому і звинувачує Україну у відмові від "Мінська". Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, що офіційний Київ шукає альтернативу, щоб вивести переговори з глухого кута, але Кремль категорично проти будь-яких мирних пропозицій.
Джерело: Радіо Свобода
Кулеба підкреслив, що коли президент України Володимир Зеленський пропонує змінити формат переговорів з командою президента РФ Володимира Путіна, то домагається відновлення переговорного процесу і мотивації всіх його учасників до активної роботи. Але російська сторона у відповідь намагається нав'язати думку, що всі пропозиції та заяви керівництва України говорять нібито про руйнування формату і про вихід Києва з "Мінська".
"Ні, абсолютно ні. З "Мінська" стабільно намагається вийти виключно Російська Федерація, яка не виконує пункт 1 Мінських домовленостей - припинення вогоню", - пояснив Кулеба.
Мінські угоди по Донбасу
Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року на саміті лідерів нормандської четвірки - Німеччини, Франції, України та Росії. Вони містять 13 пунктів, які передбачають припинення вогню на Донбасі і повернення окупованих територій під контроль України.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не приховує, що Мінські угоди не є ідеальними для нашої країни і містять низку пасток для держави. Однак подібних всеосяжних документів по врегулюванню ситуації на Донбасі немає, тому Україна втілює в життя Мінські угоди, в той час як Росія лише звинувачує Київ в невиконанні мінських домовленостей, але для того, щоб почати їх виконувати Кремль нічого не робить.
Коротко про переговори з Росією по Донбасу
Зараз мирні переговори між Україною і РФ проходять в 2 форматах - мінському і нормандському. Мінський є регулярним процесом і передбачає участь двох сторін конфлікту за посередництва ОБСЄ. Нормандський формат - це переговори глав держав чотирьох країн: України, Росії, Німеччини та Франції.
Зеленський пропонує приєднання ще 3 країн до нормандського формату - США, Великої Британії і Канади.
Паралельно з цим президент України домагається особистих переговорів з Путіним, оскільки тільки він може наказати зупинити війну.
Кремль категорично відмовляється - Путін готовий до зустрічі із Зеленським, але обговорювати Донбас на ній не збирається.
У Росії вимагають, щоб офіційний Київ погодився провести амністію бойовиків і наділив Донбас "особливим статусом" - тільки після цього Росія поверне Україні контроль над кордоном.