Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
заявив про можливість впровадження візового режиму з Росією за необхідності, а також пояснив труднощі, які можуть виникнути в цьому випадку.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його інтерв'ю агентству
.
"Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили - зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і лише через міжнародні та міждержавні пункти пропуску», - нагадав він.
При цьому Клімкін додав, що, якщо візовий режим буде запроваджено, «дозволить нам це більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ і інших російських спецслужб, які будуть працювати з метою нашої дестабілізації?».
«Однозначної відповіді я тут не бачу», - визнав він.
У той же час міністр додав, що в цьому контексті важливим є аспект пропаганди, який може використовувати РФ.
"Росія одразу почне використовувати застосування візового режиму, розкручуючи в медіа-просторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка буде розкручуватися нескінченно", - переконаний він.
Крім того, Клімкін нагадав, що для впровадження віз потрібна відповідна інфраструктура.
"З точки зору логістики це потребує докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно більше 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання", - зізнався глава МЗС.
При цьому чиновник запропонував визначитися, «що принесе впровадження візового режиму в плані безпеки».
«Якщо відповідь "так", то будемо діяти, якщо "ні" - знайдемо інші рішення. Ось мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний зміст цих дипломатичних відносин полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ більше 4 мільйонів", - резюмував Клімкін.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше
українські дипломати відповіли на питання про розрив дипломатичних відносин з Росією
.