Представники НАТО досягли "широкої згоди" щодо того, щоб провести ще одну зустріч з Росією перед зустріччю лідерів Альянсу в Варшаві в липні цього року, заявив глава альянсу Йенс Столтенберг.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ABC News.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг сказав, що під час вечері в четвер, 19 травня, міністри закордонних справ країн Альянсу погодились на "двухваріантний підхід" до Москви: продовжувати зміцнення оборони НАТО проти того, що вони вважають зростаючою загрозою з боку Росії, але й підтримувати відкритими канали зв'язку з Кремлем.
Столтенберг заявив, що міністри «всі погодилися з тим, що в нинішній ситуації нам потрібно, щоб така платформа як Рада Росія-НАТО добивалася прозорості, передбачуваності та працювала на зміцнення механізмів для зниження ризику, щоб уникнути небезпечних ситуацій, ситуацій, які можуть вийти з-під контролю».
Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд зазначив, що в цьому місяці
НАТО відкрило систему ПРО в Румунії
, яка за твердженням росіян, може бути використана проти них. Він також зазначив, що країни-члени зараз обговорюють, чи слід проводити розгортання від 2500 і 3500 військовослужбовців альянсу в Прибалтиці та інших країнах-союзниках, які відчувають особливу загрозу з боку Москви.
За словами міністра, засідання ради дасть можливість НАТО «пояснити росіянам, що ми робимо, чому ми робимо це, і чого ми прагнемо цим досягти», і упевнитися, що у Кремля не буде можливості стверджувати, що він не був повністю поінформований про дії НАТО або їх причини.
Через анексію Криму НАТО вирішило призупинити практичне співробітництво з Росією, але «ми вирішили зберегти канали для політичного діалогу відкритими», - сказав Столтенберг. За його словами, представники НАТО зараз «починають шукати умови і практичні механізми» для повторного скликання ради.
Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков поспішно схвалив таке рішення, але сказав, що весь діалог повинен включати в себе "повагу до інтересів Росії".
«Російська сторона ніколи не уникала діалогу, ми завжди його підтримували, - сказав він журналістам. - Ми вважаємо, що це єдиний спосіб вирішення проблем, з якими ми стикаємося. У той же час діалог повинен бути довірчим і конструктивним і ґрунтуватися на повазі взаємних інтересів, в іншому випадку, він навряд чи може бути продуктивним».
У четвер
НАТО запросив Чорногорію стати його 29-м членом
. Пєсков, однак, каже, що розширення НАТО тільки ускладнить ситуацію в області безпеки в Європі.
«З нашої точки зору, подальше розширення НАТО є негативний процес, - сказав представник Росії. - Цей процес не сприяє зміцненню європейської безпеки, якраз навпаки - це може призвести до ще більшого зростання напруженості на континенті».
Участь у зустрічі Росія-НАТО 20 квітня взяли участь посол РФ в Альянсі Олександр Грушко, і його колеги з країн-членів НАТО.
Столтенберг виступив перед журналістами перед початком зустрічі в п'ятницю, присвяченій тому, як НАТО і Європейський Союз можуть посилити співпрацю у вирішенні сучасних проблем безпеки - від Росії, що відроджується, до ісламського екстремізму на Близькому Сході і в Північній Африці. На зустрічі в п'ятницю також була присутня верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, міністри закордонних справ Фінляндії і Швеції - двох нейтральних членів ЄС, які беруть участь у багатьох операціях НАТО.