У ніч на 23 травня в деяких областях України очікуються заморозки - ДСНС
Категорія
Україна
Дата публікації

У ніч на 23 травня в деяких областях України очікуються заморозки - ДСНС

У ніч на 23 травня в деяких областях України очікуються заморозки - ДСНС
Джерело:  online.ua

У ніч на 23 травня на території деяких областей Україні очікуються заморозки.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що цитує дані Укргідрометцентру.

Читайте також: Злива перетворила вулиці Львова на річки: з'явилися фото та відео

"Вночі 23 травня в Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській областях на поверхні ґрунту місцями заморозки 0-2°", - йдеться у повідомленні ДСНС.

У той самий час, синоптик Наталія Діденко заявила, що на території інших областей України 23 травня почнеться "майже літо".

"+19+23 градуси, місцями на півночі та заході до +23+25 градусів. Свіжіше буде у східних областях, де найближчої ночі навіть є ймовірність невеликих заморозків на ґрунті. Вдень на сході +14+18 градусів", - підкреслила синоптик.

За її словами, на значній території України 23 травня буде ясно та сонячно, в той час як на Західній Україні та в окупованому Криму можливі короткочасні грозові дощі, які пізно ввечері досягнуть Київської, Житомирської області України.

У Києві впродовж дня очікується суха сонячна погода, до +23 градусів, але ввечері може пройти грозовий дощ.

Як повідомляв ONLINE.UA, 20 травня Одесу засипало градом, який сягав декількох сантиметрів у діаметрі.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

У Британії досліджують "дорогу динозаврів" віком 166 млн років

Британія
Джерело:  The Independent

У Великій Британії виявили в кар'єрі майже 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років.

Головні тези:

  • У кар'єрі Dewars Farm в Британії виявили понад 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років. 
  • Розкопки у кар'єрі в Оксфордширі дали можливість виявити п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша з них сягала понад 150 метрів.
  • Виявлення в кар'єрі цих слідів та скам'янілостей надає можливість дізнатися більше про еволюцію динозаврів, до яких належать предки сучасних птахів.

“Дорогу динозаврів” знайшли у Британії

Експертів викликали, коли робітник, який екскаватором знімав шар глини у кар'єрі, помітив «незвичні нерівності».

Під час розкопок у кар'єрі Dewars Farm в Оксфордширі команди з Оксфордського та Бірмінгемського університетів виявили п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша суцільна доріжка зі слідів сягала понад 150 метрів.

Чотири шляхи були залишені довгошиїми травоїдними динозаврами — найімовірніше цетіозаврами, що сягали 18 метрів у довжину.

П'яту доріжку залишив дев'ятиметровий м'ясоїдний мегалозавр, який мав великі трипалі ноги з кігтями.

Слід мегалозавра

В одній із зон сліди м'ясоїдних і травоїдних тварин перетинаються, у зв'язку з чим виникає запитання, чи взаємодіяли вони між собою.

Загалом команда з понад 100 осіб під час тижневих розкопок у червні 2024 року виявила близько 200 слідів, зробила 20 тисяч фотографій і побудувала детальні 3D-моделі місця за допомогою аерофотозйомки.

“Дорога динозаврів”

У цій місцевості й раніше були подібні відкриття: в 1997 році під час видобутку вапняку тут виявили понад 40 наборів слідів, деякі з яких сягали 180 метрів у довжину.

За словами фахівців, нові відкриття дадуть цінну інформацію про те, якого розміру були динозаври, як вони ходили, з якою швидкістю, чи взаємодіяли вони одне з одним.

Рештки динозаврів у Китаї пречудово зберігаються протягом 120 млн років

У дослідженні, опублікованому у Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені припускають, що тварини могли бути поховані під шаром осаду, який утворився внаслідок сезонних дощів, або ж потрапити під обвали нір, де вони мешкали.

Скам'янілості Ісян, що датуються 120-130 мільйонами років, відкривають унікальні деталі про життя динозаврів і тварин, що жили поруч із ними. Наприклад, завдяки їм вченим вдалося дізнатися, що один вид динозаврів мав "нянь", які доглядали за малюками.

Завдяки аналізу цих скамʼянілостей дослідники навіть змогли ідентифікувати їжу, яку востаннє вживали деякі динозаври. Серед інших цікавих знахідок — найдавніший двоголовий організм і найстаріші предки сучасних птахів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?