Влада Німеччини намагається всіма силами врятувати російський газопровід Північний потік-2 від санкцій США, стверджуючи, що заблокувати проєкт неможливо, на чому наполягає команда американського лідера Джо Байдена і провідні країни Європейського Союзу. Джерела в Бундестазі розповідають, що команда канцлерки Німеччини Ангели Меркель обговорює, як задовольнити претензії американців і змусити їх відмовитися від санкцій щодо компаній, що беруть участь в будівництві скандального трубопроводу. У німецькому уряді стверджують, що не можуть відмовитися від Північного потоку-2, так як за цим послідують багатомільярдні позови, тим більше, що потребу в природному газі доведеться заповнювати. Колишній посол Німеччини в США і Великій Британії, глава Мюнхенській конференції з питань безпеки Вольфганг Ішингер пропонує команді Меркель запропонувати США компроміс, щоб Вашингтон відмовився від блокування Північного потоку-2. Він назвав три варіанти порятунку газопроводу, на які може погодитися Вашингтон. Свій план Ішингер озвучив в інтерв'ю Der Spiegel, передає ONLINE.UA.
Ішингер пропонує німецького уряду три компромісних варіанти. На його думку, Німеччина може впровадити в проєкт механізм екстреної зупинки роботи "Північного потоку - 2", а також укласти з США і ЄС енергетичний договір, спрямований на якнайшвидший перехід до поновлюваних джерел енергії, зміцненню цілісності європейського газового ринку і посилення підтримки України. Крім того, Ішингер вважає ефективним посилення тиску на "Газпром", щоб Росія і ЄС покращили відносини, що посприяє завершенню проєкту без перешкод.
"У будь-якому випадку Берліну потрібно тісно працювати з партнерами в Європейському союзі, з Україною і Вашингтоном", - вважає Ішингер.
Раніше вже повідомлялося, що в Бундестазі розмірковують над тим, щоб використовувати трубопровід як "запірний механізм", щоб була можливість припиняти поставки газу по ньому, якщо Росія скоротить обсяги газу, які транспортуються через Україну. У команді Меркель також не виключають, що доведеться тимчасово зупинити будівництво на час продовження переговорів з США. Також в якості компромісу в ФРН думають над тим, щоб значно збільшити інвестиції в енергетичний сектор України і посилити співпрацю в області енергетики.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Байдена прокоментували можливу угоду з Німеччиною по Північному потоку-2.