Російський глава Володимир Путін не залишає спроб оперативно добудувати скандальний газопровід Північний потік-2, будівництво якого було призупинено рік тому завдяки жорстким санкціям США. І влада Німеччини йому в цьому посилено допомагає, тому вирішила обійти санкції США, щоб завершити будівництво. Державна канцелярія німецької землі Мекленбург-Передня Померанія в найближчі дні планує створити "Фонд захисту клімату", який створить окреме підприємство для добудови путінського газопроводу. Німецькі компанії, які беруть участь у прокладанні газопроводу і які бояться американських санкцій, зможуть постачати свої послуги фонду, а той в свою чергу буде передавати їх своєму підприємству. Таким чином, з технічної точки зору жодна компанія не буде взаємодіяти з Північним потоком-2, а значить не потрапить під санкції США. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Bild.
"Кліматичний фонд буде називати газопровід як "найважливіший компонент для захисту навколишнього середовища в Мекленбург-Передня Померанія". Цей фонд буде робити все, щоб завершити проект", - йдеться в повідомленні джерела.
Міністерство енергетики, інфраструктури і цифровізації землі Мекленбург-Передня Померанія офіційно не підтвердило рішення створити фонд для добудови Північного потоку-2 в обхід американських санкцій. Ніяких коментарів від офіцільного Берліну з цього приводу також поки не було.
Як відомо, на даний момент Північний потік-2, по яком Росія має намір постачати газ в Європу в обхід України, добудований більш ніж на 90%, остання ділянка, що залишилося прокласти, знаходиться в водах Данії. Російський газовий монополіст "Газпром" розраховував, що газопровід буде введений в експлуатацію до кінця 2019 року, але в грудні минулого року будівництво повністю було зупинено. Швейцарська компанія Allseas відмовилася від укладання труб для Північного потоку - 2 і вивела свої суди з Балтійського моря через загрозу санкцій США. Очікується, що до кінця 2020 року США внесуть в оборонний бюджет країни новий пакет обмежень проти проекту газопроводу, але Росія намагається встигнути добудувати газопровід в обхід американських санкцій.
Варто звернути увагу на те, що в грудні 2019 року офіційний Вашингтон вперше ввів обмеження проти компаній, що беруть участь в реалізації "Північного потоку-2". Саме через це рішення Штатів реалізацію проекту пригальмували. Білий дім продовжує чинити тиск на компанії Європейського Союзу, що беруть участь в будівництві газопроводу. Наприклад, представники Сенату США вимагають від оператора порту Мукран припинити підтримувати проект, пригрозивши фінансовим крахом. Що важливо розуміти, російський "Газпром" поки змушений використовувати тільки власний флот і не може найняти іноземні судна через санкції офіційного Вашингтона.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Німеччина з 5 грудня відновлює будівництво Північного потоку-2, яке було заморлжено протягом останнього року через санкції США.