Масове використання вакцини проти коронавірусу в умовах оперативної розробки залишається невивченим на всі 100% питанням. Відтак, вакцину AstraZeneca, наприклад, рекомендували не використовувати для щеплення осіб третього віку через збільшені ризики щодо них. У середини березня стало відомо, що у неділю, 14 березня, після використання згаданого препарату госпіталізували жінку-медика. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на NKR.
За словами директора Агентства лікарських засобів країни Стейнара Мадсена, того ж дня пацієнтка померла, вона перебувала у відділу інтенсивної терапії.
Жінка була одним з трьох госпіталізованих медиків, але у кожному випадку, як констатував згаданий посадовець, йшлося “про рідкісну картину хвороби”.
“Згустки крові не рідкість. Однак виявлена дуже незвичайна комбінація низького числа тромбоцитів, тромбів у великих і малих судинах і крововиливів”, - пояснив Мадсен.
Він зауважив, з приводу інцидентів розпочато розслідування. Кожен з трьох згаданих медиків, які отримали щеплення були молодше 50 років. Вони також ледь не одночасно отримали перші дози вакцини, буквально в один час. Подібні ефекти проявилися в них у різний період — від 3 до 10 днів.
Раніше у Хорватії зареєстрували перший смертельний випадок потенційно пов’язаний з наслідками застосування вакцини британо-шведської компанії та Оксфордського університету. У цій крані померла жінка через деякий час після отримання препарату.
Подібні ефекти, навіть ті, що призводять до серйозних наслідків і навіть смерті, стаються після застосування різних вакцин, однак вони зазвичай не пов’язані прямо.
В Україні вакцинація стартувала 24 лютого, а першою отриманою Києвом вакциною стала саме AstraZeneca, яку виготовили за ліцензією на індійській фабриці.
Як повідомляв ONLINE.UA, у понеділок, 15 березня, Міністерство охорони здоров’я звітувало про побічні ефекти у 0,8% випадків, але без жодних важких інцидентів. міністр Максим Степанов під час наради за участю президента Володимира Зеленського наголосив, що Європейське агентство з лікарських засобів уже офіційно заявило — вакцина AstraZeneca абсолютно не збільшує ризику утворення тромбів.