У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото
Категорія
Світ
Дата публікації

У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото

У Польщі розібрали пам'ятник воїнам УПА: опубліковані фото

У середу, 26 квітня, у селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі місцеві націоналісти розібрали пам’ятник воїнам УПА, який до цього вже плюндрували вандали.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Європейську правду.

Пам’ятник був споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому. Село Грушовичі розташоване поряд із містом Перемишль, де проживає чимала українська громада.

За повідомленнями перемишльського сайту portalprzemyski.pl, пам’ятник демонтували члени польських націоналістичних організацій за дозволом місцевої влади як "нелегально встановлений". На фотографіях видно, як чоловіки у чорних футболках із зображеною на них "антибандерівською" символікою зняли з аркоподібного монумента металевий тризуб, а сам пам’ятник розібрали на частини.

Повідомляється, що частини монументу залишатимуться на кладовищі певний час, на випадок, якщо хтось оголосить себе власником або відповідальним за нього. Однак, якщо знайдеться хтось, хто захоче використати їх для будівельних цілей, муніципалітет розгляне такий варіант.

Читайте також: Поляки приголомшили заявою у справі про спалення прапора України

"Об’єднання українців Польщі" висловило протест з приводу демонтажу пам’ятника на кладовищі у Грушовичах, назвавши інцидент у Грушовичах "черговою антиукраїнською провокацією".

"Об’єднання українців Польщі" наголошує на тому, що демонтаж українського монумента здійснено за два дні до 70-річчя операції "Вісла", під час якої було депортовано близько 140 тисяч українців до Польщі. Заходи, присвячені цій даті, відбуватимуться в Перемишлі з 28 квітня до 1 травня, тож не виключено, що польські радикали прагнуть спровокувати конфлікт із українською громадою.

Як повідомляв ONLINE.UA, 11 листопада 2016 року у Варшаві в рамках Маршу незалежності спалили прапор України.

29 березня прокуратура Варшави призупинила розслідування у справі про спалення прапора України під час Маршу незалежності в столиці Польщі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?