Президент Росії Володимир Путін упевнений, що залишиться безкарним за всі свої злочини проти України. Це в черговий раз публічно підтвердили в Радфеді, де миттєво відреагували на намір української влади добиватися нових санкцій проти Росії плоть до виведення РФ з міжнародної платіжної системи SWIFT. Перша заступниця голови комітету Ради Федерації по бюджету і фінансовим ринкам Олена Пермінова російським ЗМІ назвала попередження офіційного Києва "порожніми погрозами" і заявила, що виключення Росії з цієї системи неможливо, так як РФ займає ній дуже значне місце, передає ONLINE.UA.
"Всі ці загрози щодо Росії не мають нічого спільного з реальністю. Це абсолютно несерйозна і непрофесійна пропозиція, все це порожні погрози. Виключення Росії з цієї системи нереально. Наша країна займає в ній дуже значне місце", - відповіли у Путіна на попередження влади України.
Представниця Ради Федерації підкреслила, що пропозиції виключити Росію з міжнародної розрахункової системи регулярно надходять, але на переконана, що реалізовані вони не будуть.
Таким чином у Путіна відповіли очільнику української делегації в ТКГ Леоніду Кравчуку, який анонсував запуск плану Б, про який раніше вже заявляв і секретар РНБО Олексій Данилов. Кравчук пояснив, що команда українського лідера Володимира Зеленського не має наміру домагатися миру війною, але рішуче налаштована на завершення конфлікту, тому готує нові санкції проти Росії, які змусять Путіна повернутися за стіл переговорів і вивести війська з ОРДЛО. Йдеться перш за все про відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, що, втім, вже обговорювалося ще в 2014 році. На ці екстрені заходи Україна, за словами Кравчука, піде вже незабаром, якщо до кінця року в переговорному процесі по Донбасу не буде прогресу.
Важливо відзначити, що тема відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, до якої підключено більше 11 тисяч фінансових інститутів в більш ніж 200 країнах світу, піднімалася ще в 2014 році з початком збройної агресії проти України. Тоді Європарламент прийняв резолюцію, в якій закликав виключити Росію з системи міжнародних розрахунків, але в SWIFT подібні рекомендації визнали такими, що порушують права і такими, що завдають шкоди компанії. За відключення Росії від SWIFT через рік виступала Велика Британія, а в 2018 році Держдеп США і Литва.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Разумков анонсував рішення щодо особливого статусу Донбасу. Він дав зрозуміти, що ніяких змін до Конституції України, на чому наполягає Путін, в цьому році ніхто не внесе.