У команді російського президента Володимира Путіна назвали справедливою критику американського глави Дональда Трампа на адресу групи країн "Великої сімки", в яку останній вирішив запросити Росію. Але Москва не поспішає приймати пропозицію США, висунувши Трампу свої умови на участь в G7. Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що Росії буде цікавий цей формат, якщо вона там буде брати участь на рівних правах з іншими учасниками "Великої сімки", до якої входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс.
"Москву не може влаштувати роль глядача на саміті G7. Росія завжди готова до діалогу в будь-яких форматах, але за неодмінної умови рівності учасників та, головне, рівних можливостей впливати на рішення, що приймаються", - заявив Косачов.
Разом з тим у Путіна вважають важливим, що Трамп визнав формат G7 застарілим. Косачев підкреслив, що раніше про це неодноразово заявляла Росія.
"Це давно очевидно - "сімка" перетворилася в інструмент демонстрації єдності західного світу, але перестала генерувати нові рішення. Така ось віртуальна демонстрація переваги і домінування. І цей формат мало кому цікавий, крім його учасників. Про це, до речі, говорила все останні роки і Росія", - додав Косачев.
Однак, за словами Косачева, Росія не прийме пропозицію Трампа, якщо їй не дадуть право висловлювати свої позиції і впливати на кінцеві рішення. А це значить, що в Москві і цей міжнародний майданчик хочуть використовувати для просування власних інтересів.
"Якщо ж Росію та інші країни запрошують посидіти на приставних стільчиках і засвідчити свою повагу традиційній "сімці", то це вельми сумнівна затія, яка навряд чи буде цікава Москві", - підсумував Косачев.
Нагадаємо, Велика сімка - це міжнародний клуб, який об'єднує Великобританію, Німеччину, Італію, Канаду, США, Францію і Японію. G7 не є міжнародною організацією, вона не базується на міжнародному договорі, не має статуту і секретаріату. Рішення "сімки" не мають обов'язкової сили. Як правило, мова йде про фіксацію наміри сторін дотримуватися узгодженої лінії або про рекомендації іншим учасникам міжнародного життя застосовувати певні підходи у вирішенні тих чи інших питань.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Трамп зробив скандальний випад проти України- він вирішив запросити Росію на саміт "Великої сімки", з якої країну-агресора виключили після анексії Криму. Незважаючи на те, що Москва продовжує окупацію українського півострова, США вирішили залучити Путіна для обговорення міжнародних проблем.